| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nieruchomości komercyjne > Rozbudowa wrocławskiego Zoo - powstanie Afrykarium

Rozbudowa wrocławskiego Zoo - powstanie Afrykarium

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu zostanie powiększony o Afrykarium-Oceanarium. Projekt Afrykarium został zrealizowany przez ArC2 Fabryka Projektowa, natomiast generalnym wykonawcą jest spółka PB Inter System. Realizacja inwestycji została rozpoczęta w 2012 roku, Afrykarium ma zostać oddane do użytku w 2015 roku.

Następna ekspozycja to Wybrzeże Szkieletów w Namibii – tutaj będzie można obejrzeć kotiki afrykańskie i pingwiny. Nie może zabraknąć rzeki Kongo, w której będą pływały krokodyle i manaty, a także syreny – Kongo będzie otoczone dżunglą.

Fot. www.zoo.wroclaw.pl

Zobacz także: Biurowiec Goeppert-Mayer w Katowicach

Oprócz ekspozycji tematyczny w Afrykarium do dyspozycji będą: sklep z pamiątkami, taras widokowy, sala konferencyjna i sala edukacyjna, boxy interaktywne, a także restauracja.

Przed budynkiem najpierw zobaczymy podświetlaną mozaikę z napisem „Afrykarium”, ale co ciekawe napis wykonany jest afrykańskim pismem obrazkowym. Budynek Afrykarium będzie miał kształt prostopadłościanu i czarny kolor, tak jak Czarny Ląd. Wzdłuż budynku będzie kolejny zbiornik wodny. Dodatkowo od strony północnej pojawi się również wybieg dla pingwinów i uchatek z wbitym w główną bryłę wrakiem statku.

Fot. www.zoo.wroclaw.pl

Projekt Afrykarium został zrealizowany przez ArC2 Fabryka Projektowa, natomiast generalnym wykonawcą spółka PB Inter System. Realizacja inwestycji została rozpoczęta w 2012 roku, Afrykarium ma zostać oddane do użytku w 2015 roku. Część budowy zostanie sfinansowana ze środków miejskich Wrocławia, dodatkowo Ogród Zoologiczna próbuje uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 200 mln złotych.

Zobacz także: Warsaw Spire – kolejna inwestycja w Warszawie

Źródło: www.zoo.wroclaw.pl

Opracowanie: Redakcja mojafirma.infor.pl/nieruchomosci

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Lech

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »