| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nieruchomości komercyjne > Powstaną nowe biurowce na Woli?

Powstaną nowe biurowce na Woli?

Wola może stać się wkrótce rejonem bardzo atrakcyjnym dla inwestorów. Nowe biurowce na Woli będą powstawać ze względu na budowę drugiej linii metra w tej dzielnicy Warszawy.

W najbliższych latach można spodziewać się dość intensywnego wzrostu oferty na stołecznym rynku biurowym. W Warszawie znajduje się obecnie ponad 3,5 mln mkw. przestrzeni biurowej, a więcej niż 0,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni znajduje się na etapie realizacji. Jeżeli chodzi o lokalizacje nowych inwestycji biurowych, to jednym z głównych kierunków ekspansji na przestrzeni kilku kolejnych lat może stać się Wola.

Zobacz także: Mokotów Nova – II etap oddany do użytku

Wola atrakcyjna dla inwestorów

Taki rozwój wypadków będzie efektem działania kilku przyczyn. Po pierwsze wysokiej koncentracji powierzchni biurowej w Centralnym Obszarze Biznesu, który ze względu na wysokie ceny gruntów zapewne stanie się domeną dużych i najbardziej spektakularnych projektów biurowych. Relatywnie wysokie stawki czynszu we wspomnianym rejonie mogą sprawić, że dla najemców poszukujących powierzchni biurowej niedaleko ścisłego centrum, ale w bardziej przystępnej cenie, to Wola może stać się wyborem numer dwa ze względu na korzystną lokalizację. Ponadto nie należy również zapominać o tym, że w perspektywie kilku lat dużym atutem tego rejonu stolicy stanie się druga linia metra. Niestety centralny odcinek drugiej linii zapewne nie zostanie ukończony zgodnie z pierwotnym planem do października 2013 r. Można się spodziewać, że opóźnienie najprawdopodobniej wpłynie również na przesunięcie w czasie perspektywy realizacji kolejnych odcinków w tym II D, który ma przebiegać przez Wolę do Bemowa i dalej w stronę Ursusa. Mimo opóźnień to metro zadecyduje o tym, że oczy inwestorów zwrócą się ku temu rejonowi Warszawy.

Zobacz także: Rośnie popularność nieruchomości wakacyjnych

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »