| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Nowa inwestycja Stacja Kazimierz – rozpoczęcie budowy

Nowa inwestycja Stacja Kazimierz – rozpoczęcie budowy

Rozpoczęła się budowa nowej inwestycji Stacja Kazimierz Polnordu i Grupy Waryński w warszawskiej dzielnicy Wola. W pierwszym etapie budowy powstanie 179 mieszkań i 5 lokali usługowych. Inwestycja powstaje powstaje na jednej z największych działek w dzielnicy Wola, przy ulicy Jana Kazimierza 1/29. Generalnym wykonawcą inwestycji został Budimex.

"Stacja Kazimierz". Fot. Polnord SA.

Projekt  nowego osiedla Stacja Kazimierz powstaje na jednej z największych działek w dzielnicy Wola, przy ulicy Jana Kazimierza 1/29. Polnord, czołowy deweloper na rynku mieszkaniowym, realizuje osiedle wspólnie z właścicielem terenu Grupą Waryński.

Dzisiaj rozpoczęły się na terenie inwestycji prace budowlane. Generalnym wykonawcą został wybrany Budimex SA.  W ramach podpisanej umowy wybuduje budynek mieszkalny wraz z podziemnym garażem, wykona prace uzbrojenia i zagospodarowania terenu wraz z zielenią i małą architekturą. Umowa zawarta między spółką Stacja Kazimierz i Budimeksem przewiduje zakończenie prac w pierwszym kwartale 2016 r.

Stacja Kazimierz spełnia oczekiwania szerokiego grona klientów, dla których liczy się dobra lokalizacja i wysoki standard wykonania projektu, o który dbamy jako deweloper z bogatym doświadczeniem na rynku mieszkaniowym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników sprzedaży mieszkań i widzimy duży potencjał  rozwoju tej inwestycji  – powiedział Piotr Wesołowski, Prezes Zarządu Polnord SA. 

W pierwszym etapie osiedla powstanie 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m2,  pięć lokali usługowych i 183 podziemne miejsca parkingowe. W ofercie znajduje się ponad sto mieszkań jedno- i dwu-pokojowych, często poszukiwanych przez osoby dokonujące zakupu pierwszego mieszkania. Oparte na planach kwadratu i prostokąta rozkłady zapewniają możliwość swobodnej aranżacji lokali. Wszystkie mieszkania są wyposażone w balkony lub ogródki.  

Osiedle Stacja Kazimierz zostało zaprojektowane przez pracownię S.A.M.I. Architekci. Charakterystyką osiedla jest zróżnicowana wysokość i kaskadowość budynków i liczne odniesienia do industrialnej tradycji Woli. W projekcie  zadbano o wysokiej jakości detale wykończenia, eleganckie lobby dla portiera, wideodomofony przy wejściach na klatki schodowe oraz całodobową ochronę i monitoring. Na dużym dziedzińcu wewnętrznym, ze starannie zaprojektowaną zielenią, znajdzie się nowoczesny plac zabaw.

– Nasza współpraca z firmą Budimex to dla klientów gwarancja najwyższych standardów wykończenia kompleksu. Czynnik ten w połączeniu ze starannie przygotowaną i zróżnicowaną ofertą lokali sprawiają, że mieszkania w projekcie Stacja Kazimierz cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W ciągu dwóch miesięcy sprzedaży, swoich nabywców znalazło już ponad 30 proc. lokali pierwszego etapu inwestycji, a zainteresowanie klientów utrzymuje się na wysokim poziomie. Prognozujemy, że do końca pierwszego kwartału 2015 r. zostanie sprzedanych 50-60 proc. mieszkań – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Inwestycja Stacja Kazimierz będzie sukcesywnie rozbudowywana, docelowo przewidziano w niej ok. 650 mieszkań.

Polnord na rynku warszawskim od wielu lat prowadzi inwestycje na terenie Miasteczka Wilanów, gdzie aktualnie spółka sprzedaje lokale w projekcie Śródmieście Wilanów. Poszukującym mieszkań w Warszawie i okolicach Polnord oferuje także duży wybór lokali w projekcie Osiedle Neptun w podwarszawskich Ząbkach.

Zobacz także:  Bronowice Residence – wszystkie mieszkania wykupione

Zobacz także:  Osiedle Białołęka: ostatnie gotowe mieszkania

Źródło: Polnord SA.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »