| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Nieruchomości w kurortach sprzedają się dobrze

Nieruchomości w kurortach sprzedają się dobrze

Na rynku nieruchomości obserwowane jest spowolnienie, jednak nie dotknęło to nieruchomości w kurortach. Nieruchomości w kurortach mają się na tyle dobrze, że deweloperzy dobrze podsumowują 2012 rok i planują rozpoczęcie nowych inwestycji w 2013 roku.

Podsumowanie wyników sprzedaży oraz ambitne plany na ten rok pokazują, że segment nieruchomości w kurortach rządzi się innymi prawami niż mieszkaniówka. Lokale nad morzem i w górach kupowane są zazwyczaj przez klientów dość zamożnych i jak każde dobra luksusowe, także second home w okresie spowolnienia koniunktury gospodarczej ma się całkiem nieźle.

– Większość deweloperów miniony rok zalicza do udanych. Apartamenty wprawdzie nie znajdują nabywców tak szybko jak w czasie boomu kilka lat temu, ale poziom sprzedaży deweloperzy określają jako dobry. A są projekty, gdzie apartamenty sprzedały się w znacznej liczbie już na etapie budowy – zauważa Grzegorz Kosiura, dyrektor zarządzający portalu InwestycjewKurortach.pl. Choć jak dodaje zmienił się profil klienta. – Mniej osób kupuje apartament wakacyjny, by samemu wypoczywać, coraz więcej osób chce zarabiać na jego najmiemówi Kosiura.

Zobacz także: Trendy na rynku nieruchomości komercyjnych

Które regiony są popularne?

Patrząc na wyniki jakimi mogą pochwalić się najwięksi gracze rynku nieruchomości w kurortach nie ma jednego, najpopularniejszego kierunku, który wybierają klienci. Apartamenty równie dobrze sprzedają się nad morzem, jak i w górach.

2012 rok zaliczamy do bardzo udanychprzyznaje Jan Wróblewski, członek zarządu spółki Zdrojowa Invest. Deweloper, jeden z najaktywniejszych inwestorów na rynku apartamentów wakacyjnych, zamknął miniony rok zaledwie kilkoma niesprzedanymi jeszcze lokalami w trzech funkcjonujących condo hotelach w Kołobrzegu. Z początkiem roku firma rozpoczęła budowę kolejnego projektu Boulevard Ustronie Morskie. Tu właścicieli znalazła już niemal połowa z 48 apartamentów. Jeszcze lepiej wyglądają wyniki Zdrojowej, gdy spojrzymy na pierwszą jej inwestycję w górach. W hotelu Cristal Resort Szklarska Poręba, który został otwarty w grudniu 2012 r., zostało sprzedanych ponad 80 proc. z 61 apartamentów.

Zobacz także: Mieszkania w Warszawie – coraz tańsze

Równie dobrymi wynikami może pochwalić się inny deweloper, który z końcem roku oddał do użytku apartamentowiec także w Szklarskiej Porębie. Inwestycja, współrealizowana przez spółkę  Sun&Snow, budowana jest etapami. Pierwszy budynek jeszcze przed zakończeniem został praktycznie w całości sprzedany.

Zobacz także: Za ile można kupić apartament w górach?

– Zainteresowanie nabywców apartamentami przekroczyło nasze oczekiwania. Sprzedaż rozpoczęliśmy w czerwcu ubiegłego roku, a na koniec listopada mieliśmy klientów na prawie wszystkie z 45 apartamentów – informuje Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Inwestycje w Kurortach

Serwis nieruchomościowy

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Apartament w Czarnej Górze Fot. www.InwestycjewKurortach.pl
Apartament w Czarnej Górze Fot. www.InwestycjewKurortach.pl

Samochód w firmie59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »