| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Mielno jest jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się miast nad Bałtykiem. Kupno działki w Mielnie to inwestycja, która może przynieść zysk lub stać się lokatą kapitału zapewniającą stały, pewny dochód.

Najciekawsze realizowane projekty

Dla rozwoju turystyki w Gminie Mielno realizowane są różne projekty, które mają wpłynąć na podniesienie atrakcyjności gminy zarówno dla turystów jak i inwestorów. W Planie Inwestycyjnym Gminy Mielno na lata 2007–2013 znalazły się między innymi:

  • przebudowa lub budowa ulic i dróg w celu poprawy komunikacji i transportu oraz zwiększenia możliwości inwestycyjnych, realizacja takich projektów podnosi atrakcyjność terenów oraz wartość okolicznych nieruchomości (m.in. przebudowa ulic Wczasowej, Bursztynowej i Słonecznej w Sarbinowie,budowa drogi Sarbinowo – Gąski, Bosmańskiej i Portowej)
  • przebudowa i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. przejścia na plażę w Unieściu, dojście i zejście na plażę przy latarni w Gąskach)
  • rozbudowa terenów przeznaczonych do rekreacji i aktywnego wypoczynku w celu zwiększenia atrakcyjności okolicy dla turystów i mieszkańców (m.in. budowakompleksu sportowego w Mielniez boiskiem do piłki nożnej i siatkówki, kortem tenisowym, bieżnią i trybunami;plac rekreacyjny w Mielnie; ścieżka pieszo-rowerowa między Mielenkiem a Mielenkiem)
  • inwestycje podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu (m.in. budowa promenady nadmorskiej od Mielna do Unieścia oraz budowa promenady wzdłuż jeziora Jamno)
  • inwestycje stwarzające warunki do rozwoju turystyki morskiej, jachtowej i sportów wodnych(m.in. promenada wzdłuż jeziora Jamno, projekt budowy 7 mol spacerowo-cumowniczych w miejscowościach gminy Mielno)

Zaplanowane inwestycje Gmina finansuje ze środków własnych oraz ze środków pochodzących z  funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Budżet przewidziany na inwestycje do roku 2014 to w sumie prawie 24mln złotych.

Długofalowe plany inwestycyjne

Dynamicznie rozwijający się region turystyczny jak Gmina Mielno, gdzie realizowane są długofalowe plany inwestycyjne, to dobre miejsce na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. W sezonie niemal 100% domków i apartamentów jest wynajętych przez całe wakacje, liczne już teraz sanatoria oraz starania o status uzdrowiska sprawiają, że ruch turystyczne jest ożywiony również poza sezonem. Realizowane przez gminę inwestycje wpływają na wzrost cen nieruchomości oraz ilość turystów  wypoczywających w okolicznych miejscowościach, dlatego zakup działki w tym regionie do dobry pomysł. Przemyślana inwestycja na tak dynamicznie rozwijającym się terenie turystycznym powinna w perspektywie kilku lat przynieść oczekiwany zysk.

Zobacz także:  Apartament nad morzem – na co zwrócić uwagę w czasie odbioru?

Źródło: www.dzialkanadmorzem.pl

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group

Samochód w firmie59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Kurzawa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »