| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Duże zainteresowanie apartamentami

Duże zainteresowanie apartamentami

Duże zainteresowanie apartamentami zaskakuje, biorąc pod uwagę zbliżający się kryzys na rynku nieruchomości. Które apartamenty sprzedają się najchętniej?

Kiedy popyt jest większy?

Prezes Rogowski Development twierdzi, że najtrudniej jest sprzedać dziś mieszkania średniej klasy. Prognozuje, że w tym roku sprzedaż utrzyma się na podobnym poziomie jak w roku minionym. Jej wzrost powinien nastąpić w 2013 roku.

Zwraca uwagę, że zainteresowanie zakupem zawsze zwiększa się wiosną. Co roku w okresie pierwszych targów mieszkaniowych wzrasta bowiem aktywność osób planujących zakup nieruchomości. Jaskrawym przykładem może być tu rok 2009. Od jesieni 2008 roku, kiedy zaczął się kryzys, do wiosny następnego roku, na przestrzeni kilku miesięcy we wszystkich stołecznych inwestycjach tej firmy sprzedawały się pojedyncze lokale. W czasie wiosennego dnia otwartego w 2009 roku zostało podpisanych siedem umów.

Zobacz także: Wybór mieszkania – jakie mieszkanie wybrać, aby służyło nam przez wiele lat?

Do biur sprzedaży dewelopera trafia teraz więcej osób, które poszukują okazji. Dla przykładu, za mieszkanie w Wilanowie oferują 5 tys. zł/mkw. Więcej osób szuka najtańszych i najmniejszych mieszkań, jakie są dostępne na warszawskim rynku, w tym lokali, których cena nie przekraczałaby 200 tys. zł. Z drugiej strony liczba klientów pytających o apartamenty nie zmniejszyła się.

W Białymstoku ceny nie spadają

Dla poszukujących mieszkań to bezsprzecznie dobry moment na zakup. Na rynku jest duży wybór nowych mieszkań i pojawia się wiele interesujących cenowo propozycji. Zazwyczaj przeceniane są lokale o dużej powierzchni. Dotyczy to również ostatnich mieszkań, które czekają na kupujących w ukończonych osiedlach. Tak też jest w przypadku inwestycji Rogowski Development na Pradze Południe. Promocyjne ceny obowiązują teraz na ostatnie mieszkania, które są jeszcze w sprzedaży w Galerii Wiatraczna. Można je kupić w cenie nawet 6,2 tys. zł/mkw. Tak duża obniżka podyktowana jest chęcią zamknięcia tej inwestycji przez dewelopera. Z kolei przy ulicy Granitowej w Warszawie w projekcie Apartamenty Przy Wyścigach, której budowa zakończy się w połowie tego roku, oferowane są teraz mieszkania już od 6,5 tys. zł/mkw.

Od 2009 roku stałe ceny mieszkań utrzymują się dla odmiany we wszystkich białostockich projektach Rogowski Development. W odróżnieniu od Warszawy, w Białymstoku sprzedają się czasem cztery mieszkania dziennie. Od lat poziom sprzedaży pozostaje tam niezmienny. W inwestycjach oddawanych do użytkowania w Białymstoku oferta sprzedana jest w 90–95 procentach. Zdarza się też, że kiedy budynek jest oddawany, nie ma w nim już ani jednego lokalu. Dywersyfikacja projektów pod względem lokalizacji jest dla tej firmy optymalna, szczególnie w kontekście dość zmiennej sytuacji na rynku stołecznym.      

Zobacz także: Biurowiec nad morzem

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Stucke

Kancelaria Prawa Pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »