| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Program obsługi inwestycji deweloperskich – na czym polega?

Program obsługi inwestycji deweloperskich – na czym polega?

Program obsługi inwestycji deweloperskich to nowy projekt Home Broker, którego celem jest wsparcie deweloperów na całym etapie powstawania inwestycji mieszkaniowej. Na czym będzie polegał program obsługi inwestycji deweloperskich?

Co trzeci klient, który za pośrednictwem Home Broker kupił w 2011 roku nieruchomość, wybrał rynek pierwotny. Z badań, które pośrednik przeprowadził wśród nabywców, wynika, że głównym motywem zakupu mieszkania od dewelopera jest chęć wprowadzenia się do nowego lokalu. Na drugim miejscu znalazły się niższe opłaty czynszowe niż w przypadku mieszkań używanych, a na kolejnych: możliwość wykończenia według własnych upodobań, brak prowizji dla pośrednika oraz oczekiwanie szybkiego wzrostu wartości nieruchomości.

Sprzedający są bardziej elastyczni

– W 2012 roku udział rynku pierwotnego w transakcjach na rynku mieszkaniowym najprawdopodobniej będzie większy niż w tym roku. – ocenia Damian Milibrand, prezes Home Brokera. – Jest to spowodowane rosnącą elastycznością deweloperów, którzy reagując na potrzeby rynku, budują coraz więcej małych mieszkań. Na to nakłada się coraz większa świadomość, że polityka sprzedażowa musi być dostosowana do realiów rynkowych – dodaje.

Zobacz także: Penthouse'y – czym się wyróżniają?

Jego zdaniem dokładnie odwrotnie zachowuje się obecnie rynek wtórny. Proces sprzedaży się wydłuża – od wprowadzenia oferty na rynek do zwarcia umowy ostatecznej mija nawet 5 miesięcy. Oznacza to, że coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Osobom, które chcą sprzedać nieruchomość, trudno pogodzić się z tym, że cena może być niższa od tej, po jakiej kupili mieszkanie. Nie ma też akceptacji dla straty kursowej, jeśli finansowali się kredytem walutowym.

Dlatego plany biznesowe pośrednika na 2012 rok zakładają dalsze zacieśnienie współpracy z deweloperami. Home Broker podpisał już umowy z 450 firmami budującymi mieszkania w całej Polsce. Dla porównania na koniec 2010 roku takich partnerów biznesowych miał niespełna 200.

Zobacz także: Deweloperzy budują nawet zimą

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Zawadzka-Siesicka, MarokoArt.com

MarokoArt.com

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »