| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Czy promocje zwiększają sprzedaż mieszkań?

Czy promocje zwiększają sprzedaż mieszkań?

Czy promocje zwiększają sprzedaż mieszkań? Aby sprzedać więcej nieruchomości, deweloperzy przygotowują korzystne oferty. Czy taka strategia rzeczywiście wpływa na decyzje nabywców?

Atrakcyjne oferty

Branża nieruchomości, podobnie jak większość pozostałych, wymaga precyzyjnego określenia grupy docelowej, do której kieruje się ofertę. Korzystając z analiz potrzeb i możliwości zarówno przyszłych mieszkańców, jak i osób kupujących pod wynajem, deweloperzy mogą tworzyć kampanie sprzedażowe, które będą trafiać na podatny grunt.

Zobacz także: Mieszkanie na własność w przyszłym roku?

– Chcąc zachęcić potencjalnych inwestorów do lokowania kapitału w apartamenty, oferujemy im wypłatę czynszu każdego miesiąca, nawet w sytuacji, gdy ich lokal nie będzie w danej chwili wynajmowany. – informuje Witold Sadowski z wrocławskiego Aparthotelu Invite – W ten sposób zwiększamy stabilność, bezpieczeństwo i oczywiście  zyskowność tej formy inwestowania.

Niezbędne jest także dostosowanie do wymogów rynku podstawowych wyznaczników atrakcyjności mieszkania takich jak lokalizacja, standard wykończenia czy metraż. „Raport z rynku nieruchomości Oferty.net i Open Finance” informuje, że aż 45% klientów poszukuje dziś 2-pokojowych mieszkań. Natomiast duże lokale (4-pokoje lub więcej) cieszą się zainteresowaniem 11% nabywców. Niezależnie od okresowych promocji to  przede wszystkim same nieruchomości powinny przyciągać uwagę. W połączeniu z ciekawą ofertą, zawierającą korzystne rabaty lub wygodne formy płatności, mogą skutecznie wyróżnić się na tle coraz bardziej zagęszczonej konkurencji.

Zobacz także: Domy w Warszawie tanieją

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »