| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. W centrum deweloperzy budują najczęściej kameralne osiedla z niewielką ofertą mieszkaniową.

Najwięcej sprzedawanych obecnie projektów w Warszawie jest zlokalizowanych na Mokotowie, a największa podaż mieszkań występuje na Białołęce. W Krakowie największa liczba inwestycji deweloperskich znajduje się na terenie dzielnicy Dębniki, z kolei najszerszy wybór lokali mieszkalnych występuje na Podgórzu. Za to inaczej wygląda sytuacja we Wrocławiu. W tym mieście najwięcej nowych projektów wielorodzinnych i jednocześnie największa oferta mieszkań deweloperskich do kupna występuje w rejonie Krzyków.

Zobacz także: Sprawdź, czy stać Cię na dom

Warto dodać, że mniejsze inwestycje deweloperskie zazwyczaj powstają w centralnych regionach miasta. Wynika to z faktu, że w takich obszarach już obecnie znajduje się zwarta zabudowa, a ceny znajdujących się tam gruntów osiągają wysokie poziomy. Z tego względu ciężko jest znaleźć tereny pod nowe projekty, a te które powstają, mają raczej charakter mniejszych, czasem kameralnych obiektów o wysokim, nieraz apartamentowym standardzie. Nie są to duże inwestycje składające się z kilku budynków. Tak jest w Krakowie, gdzie na Starym Mieście podaż nowych lokali jest stosunkowo nieduża, a liczba samych inwestycji jest większa niż na Grzegórzkach czy w Krowodrzy. Podobnie jest w stolicy – prym pod względem łącznej oferty nowych mieszkań już od pewnego czasu wiedzie Białołęka mimo że największa liczba obiektów deweloperskich, w których trwa sprzedaż, znajduje się na Mokotowie. W tej pierwszej dzielnicy powstają bowiem głównie większe inwestycje składające się z kilkudziesięciu, a niekiedy nawet kilkuset lokali mieszkalnych.

Zobacz także: Gdzie Polacy będą mieszkać w przyszłości?

m

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. Fot. Fotolia
Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »