| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Mieszkanie od dewelopera – jak dokonać dobrego zakupu?

Mieszkanie od dewelopera – jak dokonać dobrego zakupu?

Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania od dewelopera, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu inwestycji. Negocjuj z deweloperem cenę nieruchomości i warunki umowy. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?

Zadbaj o korzystną treść umowy

Wielu deweloperów posiłkuje się kredytami hipotecznymi. Sprawdźmy więc w księdze wieczystej, czy wybrana przez nas nieruchomość nie jest obciążona hipoteką. Jeśli tak jest, zadbajmy o to, aby informacja na ten temat znalazła się w podpisywanej przez nas umowie.

– Dopilnujmy, by deweloper zobowiązał się w niej do spłacenia hipoteki do momentu oddania mieszkania lub przedstawił nam dokument o bezciężarowym wyodrębnieniu lokalu – radzi Paweł Moszczyński.

Najlepiej, żeby umowa nie zawierała wzmianki o warunkach waloryzacji. W przeciwnym razie nie będziemy wiedzieć, ile ostatecznie wydamy na mieszkanie.

 Umowa powinna zawierać informację o przesunięciu terminu realizacji inwestycji oraz z jakich przyczyn termin jej oddania może się opóźnić. Niech to nie będzie ogólny zapis, w jakim przypadku deweloper będzie mógł pozwolić sobie na opóźnienie.

Bądź stanowczy i zdecydowany

Przed spotkaniem z deweloperem musimy wiedzieć, czego chcemy. Zastanówmy się, na czym zależy nam najbardziej. Na którym piętrze chcemy mieć mieszkanie, od której strony mają być okna, czy zależy nam na garażu podziemnym, a może wystarczy miejsce parkingowe przed blokiem? Jeśli mamy małe dziecko albo będziemy mieszać z osobą starszą, warto zaznaczyć, że szukamy mieszkania w bloku z windą.

Często przy kupnie mieszkania bierze udział kilka osób. Ważne jest, aby podczas rozmowy z deweloperem nabywcy prezentowali jedno stanowisko. Jeśli nawet w rzeczywistości każdy z członków rodziny ma trochę inne oczekiwania co do wymarzonego mieszkania, na czas spotkania warto ustalić jedną wersję. Jeśli deweloper zauważy jakiś konflikt między nabywcami, zapewne będzie starał się wykorzystać to na swoją korzyść. Pamiętajmy więc, aby przy deweloperze mówić zawsze jednym głosem.

Zobacz także: Deweloperzy budują mniejsze mieszkania

Sprawdź innych deweloperów

Przed spotkaniem z deweloperem dobrze jest sprawdzić ceny u konkurencji. Pamiętajmy jednak, że na cenę mieszania nie wpływa jedynie metraż. Duże znaczenie ma też położenie oraz wykończenie lokalu. Porównując ceny, weźmy pod uwagę oddalenie od centrum miasta i to, czy nieruchomość znajduje się w dobrej lokalizacji. Mieszkania położone w modnych dzielnicach zawsze będą droższe.

Zakup mieszkania to dla większości nabywców inwestycja na całe życie, nie warto więc ryzykować i zdawać się przy podejmowaniu decyzji o zakupie własnego „M” na wiedzę i przychylność dewelopera. Zdobycie wszelkich potrzebnych nam informacji, dokładne sprawdzenie firmy, od której zamierzamy kupić nieruchomość, oraz świadome współtworzenie umowy z deweloperem daje gwarancję, że nasza historia nie stanie się inspiracją do nakręcenia kolejnego dramatu społecznego.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania od dewelopera, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu inwestycji. Fot. Fotolia
Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania od dewelopera, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu inwestycji. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »