| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Łączenie mieszkań w inwestycji budowlanej

Łączenie mieszkań w inwestycji budowlanej

Łączenie lokali to rozwiązanie dla tych, którzy są zainteresowani kupnem dużej nieruchomości w centrum miasta. Lokale łączone mogą mieć nawet do 200 mkw. powierzchni.

Lokale łączone stają się coraz częściej odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy nie chcą wyprowadzać się z miasta, ale potrzebują więcej życiowej przestrzeni – nawet do 200 mkw. Powierzchnie łączone dają wiele nowych możliwości aranżacji wnętrz, stając się przy tym chlubą ich właścicieli.

Zaplanowanie układu pomieszczeń

Niewielu klientów zdaje sobie sprawę, że można zaplanować układ pomieszczeń wymarzonego mieszkania już na etapie jego zakupu, czyli najczęściej zanim powstanie budynek. Jest to o tyle istotna sprawa, że nie wszyscy deweloperzy projektując swoje inwestycje, biorą pod uwagę łączenie lokali. Dlatego też warto wcześniej sprawdzić, czy taka możliwość istnieje.

– Tworzymy nasze budynki, tak by klienci mieli możliwość „skomponowania” mieszkania zgodnie ze swoimi potrzebami. Przed zakupem nieruchomości uzgadniamy oczekiwania co do rozwiązań, jakie mają powstać w wyniku łączenia kilku lokali w jeden. Następnie konsultujemy powstałą koncepcję z projektantem, który z kolei opiniuje zmiany i możliwość ich realizacji w projekcie budynku – mówi Daria Maćkowiak, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Finalnie, po akceptacji zmian i podpisaniu umowy, klient otrzymuje połączone kilka mieszkań w nieruchomość posiadającą jedną księgę wieczystą – dodaje D. Maćkowiak.

Zobacz także: Dom szeregowy – konkurencja dla mieszkań w bloku

Takie zmiany w projekcie pozwalają dopasować mieszkanie do oczekiwań klienta, a co najważniejsze – umożliwiają uniknięcie kosztownych przeróbek i rozbiórki już postawionych elementów. Przykładem mogą być lokale w inwestycji Malta Nowa, przy ul. Inflanckiej. Około 11 proc. wszystkich sprzedanych powierzchni stanowią mieszkania łączone. Dzięki takim rozwiązaniom powstaną apartamenty o powierzchni nawet 200 mkw., posiadające 2–3 duże balkony, wystawę okien na 3 strony świata oraz widok na panoramę Poznania.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kupujący może zaplanować rozkład pomieszczeń zanim powstanie budynek. Fot. Skaland sp. z o.o.
Kupujący może zaplanować rozkład pomieszczeń zanim powstanie budynek. Fot. Skaland sp. z o.o.

Lokale łączone mogą mieć nawet do 200 mkw. powierzchni. Fot. Skaland sp. z o.o.
Lokale łączone mogą mieć nawet do 200 mkw. powierzchni. Fot. Skaland sp. z o.o.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »