reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jakich mieszkań szukają Warszawiacy?

Jakich mieszkań szukają Warszawiacy?

Warszawski rynek nieruchomości stale się rozwija co sprawia, że i preferencje kupujących podlegają zmianom. Do najbardziej popularnych dzielnic wśród osób planujących zakupić mieszkanie w Warszawie należy Mokotów, Ursynów, a także Wola.

Lokalizacja

Od lat najpopularniejszą dzielnicą Warszawy wśród poszukujących mieszkań jest Mokotów. Częstotliwość wskazań na tą dzielnicę nieco się osłabia. Obecnie jest to 10,5% wszystkich zapytań poszukujących mieszkań za pośrednictwem serwisu Otodom.pl, rok wcześniej było ich ponad 12%. Drugą najpopularniejszą warszawską lokalizacją jest Ursynów, na który wskazuje niespełna 8% poszukujących. W obu przypadkach kluczową rolę odgrywa przebiegająca przez te dzielnice linia metra. Trzecie miejsce w rankingu popytowym stolicy zajmuje obecnie Wola z niemal 7%-owym udziałem wskazań.

W porównaniu ze stanem sprzed roku zauważalny jest wzrost popularności Ursynowa, Woli. W największym stopniu spadło natomiast zainteresowanie mieszkaniami położonymi na Białołęce, Śródmieściu oraz Pradze Południe.

Najpopularniejsze warszawskie lokalizacje mieszkaniowe – odsetek zapytań zgłaszanych w serwisie Otodom.pl, marzec 2018

Dzielnice

Udział % zapytań

Mokotów

10,5%

Ursynów

7,7%

Wola

6,7%

Śródmieście

6,1%

Praga-Południe

5,8%

Bemowo

5,4%

Wilanów

5,3%

Bielany

5,1%

Ochota

4,2%

Białołęka

4,2%

Opracowanie: Dział Badań i Analiz Grupy Emmerson na podstawie ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom.pl

Jak zauważa Agata Polińska z serwisu Otodom.pl cały czas utrzymuje się bardzo wyraźna przewaga lewobrzeżnych dzielnic Warszawy, a pozycja Mokotowa na stołecznym rynku jest niezagrożona. Dzięki bardzo dobremu skomunikowaniu oraz szerokiemu wachlarzowi ofert (zarówno ekskluzywne apartamenty w rejonach centralnych, jak i mieszkania standardu popularnego, bogata oferta rynku pierwotnego oraz liczne oferty z drugiej ręki) poszukujący mieszkań często sprawdzają, czy nie znajdą tu  oferty dla siebie.

Powierzchnia i cena

Ciekawych informacji dostarcza analiza zapytań zgłaszanych w serwisie Otodom.pl z uwzględnieniem zarówno powierzchni mieszkań, jak i ich ceny. Należy mieć świadomość, że warunkiem efektywnego wyszukiwania ofert jest dobrze przemyślane ustawienie interesujących parametrów. Z jednej strony nie może być zbyt szerokie i ogólne – bo otrzymane wyniki będą zbyt mało doprecyzowane i będzie ich po prostu zbyt wiele, co na pewno nie oszczędzi poszukującemu czasu.

W obliczu zbyt dużej puli ofert mogą też umknąć uwadze te najatrakcyjniejsze. Z drugiej strony zbyt sztywne ustawienie parametrów też nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zamyka nam dostęp do ofert nieznacznie, ale przekraczających kryteria wyszukiwania (np. ustawienie powierzchni do 50 mkw. zamyka nam dostęp do 51-metrowych mieszkań, które cenowo mogą okazać się identyczne, jak te 47-39-metrowe).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chmielniak Adwokaci Spółka Partnerska Adwokatów i Radców Prawnych

Kancelaria prawna specjalizująca się w sprawach karnych gospodarczych i karnych skarbowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama