REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedaż mieszkań w pierwszych miesiącach 2018 r.

Zakup mieszkania/ Fot. Fotolia
Zakup mieszkania/ Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak deweloperzy oceniają sprzedaż mieszkań na początku 2018 r.? Czy dobra sytuacja gospodarcza wpływa na ilość transakcji na rynku mieszkaniowym?

Jak deweloperom idzie sprzedaż mieszkań w tym roku

REKLAMA

Czy w tym roku zainteresowanie zakupem nowych mieszkań utrzymuje się na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym? Czy deweloperzy zauważają jakieś poważniejsze zmiany, jeśli chodzi o popyt? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Pierwszy i czwarty kwartał każdego roku to okres dużego zainteresowania klientów zakupem, który wprost przekłada się na ilość sprzedanych mieszkań. Podobnie jest również w tym roku, z tą różnicą, że ilość osób zainteresowanych nabyciem lokali jest jeszcze większa niż przed rokiem. Przykładowo, w styczniu br. mieliśmy w warszawskiej inwestycji Osiedle na Woli ponad 1000 zapytań o mieszkania, a w 2017 roku było średnio 500 zgłoszeń miesięcznie. Większe zainteresowanie ze strony nabywców zauważamy również w innych projektach.

Zobacz również: Na warszawskiej Woli kwitnie rynek biurowy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Końcówka roku zawsze jest okresem wzmożonej aktywności klientów, co przekłada się na wysokie wyniki sprzedażowe w ostatnim kwartale. Rekordowe zainteresowanie zakupami w roku ubiegłym sprawiło, że w naturalny sposób ilość sprzedanych w pierwszym kwartale tego roku mieszkań jest niższa. W związku z wprowadzeniem nowych inwestycji i uzupełnieniem chętnie wybieranych osiedli, które mamy w planach spodziewamy się wzrostu zainteresowania w nadchodzących miesiącach.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper

Poziom sprzedaży na początku tego roku utrzymuje się na podobnym poziomie, jak pod koniec 2017 roku. Notowany obecnie popyt jest również satysfakcjonujący w porównaniu z początkiem ubiegłego roku. Dostrzegamy rosnące zainteresowanie mieszkaniami wśród klientów, którzy są świadomi sytuacji na rynku nieruchomości, związanej z niskim oprocentowaniem kredytów, zapowiadanymi podwyżkami cen mieszkań i zmniejszającą się ilością nowych inwestycji w centrach miast. Tacy nabywcy szybciej podejmują decyzje o zakupie.

Andrzej Swoboda, wiceprezes zarządu Grupy CTE

W pierwszych miesiącach bieżącego roku obserwujemy wyższe zainteresowanie zakupem mieszkań niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Nie odnotowujemy, ani spadku ilości wizyt w biurach sprzedaży, ani wzrostu ilości nowych rezerwacji, czy podpisywanych umów. Dobra sytuacja gospodarcza i rekordowo niskie bezrobocie przekłada się na optymizm klientów, którzy chętnie poprawiają swój poziom życia oraz warunki mieszkaniowe.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Sprzedaż mieszkań w Home Invest utrzymuje się obecnie na podobnym poziomie, jak rok temu. Nie odczuliśmy spadku, ani gwałtownego wzrostu zainteresowania ze strony klientów w porównaniu do roku ubiegłego. Sprzedaż nadal utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Popyt na mieszkania nie słabnie. Myślę, że porównując obecną sytuacje na rynku z analogicznym okresem ubiegłego roku, możemy mówić o tendencji wzrostowej. Biorąc pod uwagę oczekiwany spadek podaży dobrej jakości projektów na rynku stołecznym zakładamy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Przewidujemy dalsze zwiększenie dynamiki sprzedaży w poszczególnych projektach Matexi, także tych uruchamianych w nowych lokalizacjach.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Sprzedaż naszych mieszkań utrzymuje się na dokładnie tym samym poziomie, jak w tamtym roku. Klienci są tak samo mocno zainteresowani kupnem mieszkań, jak w minionych miesiącach. Nie odnotowaliśmy w tej kwestii spadków. Popyt jest porównywalny, z tym jaki był w zeszłym roku w styczniu i lutym.

Katarzyna Dąbrowska, Senior Marketing Manager w Nexity Polska

Zainteresowanie klientów zakupem mieszkań nie zmieniło się. W zależności od dzielnicy nabywcy najczęściej pytają o różnego rodzaju nieruchomości. Na warszawskim Bemowie mamy klientów poszukujących rodzinnych lokali 3- 4 pokojowych, w Ursusie najbardziej popularne są mieszkania dwupokojowe, a na Ursynowie największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki.

Małgorzata Ostrowska, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding SA.

W pierwszych miesiącach tego roku popyt utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. W 2017 roku zainteresowanie zakupem mieszkań stymulował rządowy program Mieszkanie dla młodych. W tym roku program już się zakończył, ale sprzedaż mieszkań nadal plasuje się na atrakcyjnym poziomie.

Wioletta Kleniewska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Polnord S.A.

REKLAMA

Obserwujemy jedynie zmiany wynikające ze struktury naszej oferty, które są typowe dla rynku nieruchomości. Cieszące się ogromną popularnością dwupokojowe mieszkania o powierzchni 35 – 40 mkw., położone blisko centrów miast, sprzedają się błyskawicznie. W Stacji Kazimierz na warszawskiej Woli zostały nam obecnie ostatnie dwa mieszkania tego typu. Jako jedyni w dzielnicy Piecki Migowo w Gdańsku posiadamy ofertę takich mieszkań – dwupokojowych o metrażu od 43 mkw. w inwestycji Studio Morena. Tu dynamika sprzedaży jest także wyższa od średniej rynkowej.

Sprzedaż przyspiesza także wraz ze zbliżaniem się terminu zakończenia budowy, jak w Chabrowym Wzgórzu w Gdańsku Kowalach, gdzie otrzymaliśmy już prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Wolniejsze tempo sprzedaży odnotowujemy natomiast w położonej w Wilanowie Rezydencji Brzozowy Zakątek, w ofercie której pozostały lokale o większych metrażach, stąd nieco dłużej trzeba poczekać na klienta.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment

Sprzedaż mieszkań jest porównywalnie wysoka, jak w końcówce i analogicznym okresie minionego roku. Nadal najchętniej kupowane są niewielkie mieszkania w celach inwestycyjnych, najczęściej za gotówkę.

Autor: Dompress.pl

Polecamy serwis: Inwestycje

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA