reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nowa wersja projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego

Nowa wersja projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego

W czwartek na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa opublikowano nową wersję projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Przedstawiony projekt jest efektem prowadzonych przez resort konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych.

Jak wskazuje resort, "projekt powstał po analizie uwag zgłaszanych w toku konsultacji, w tym w ramach szeregu spotkań konsultacyjnych, seminariów i konferencji, angażujących zarówno przedstawicieli organów władzy publicznej, profesjonalistów, jak i zainteresowanych obywateli". "Były to jedne z najszerszych konsultacji publicznych projektu rządowego w tej kadencji prowadzone od września 2016 r." - podkreśliło MIB.

MIB zaznaczył, że nowy projekt Kodeksu nie jest wersją ostateczną. "Wypracowane rozwiązania systemowe będą wymagać jeszcze pracy redakcyjnej oraz dalszych dyskusji dotyczących szczegółów przesądzających o spójności i jednolitej interpretacji Kodeksu" - wyjaśniło ministerstwo.

Kolejnym krokiem w pracach nad Kodeksem ma być organizacja spotkań roboczych z poszczególnymi resortami, przedstawicielami samorządów oraz środowisk profesjonalnych, w celu wypracowania tych rozwiązań oraz symulacji ich zastosowania w praktyce. Zdaniem MIB w dużym stopniu ułatwi to proces legislacyjny, w tym opiniowanie przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz organy pomocnicze Rady Ministrów.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2017/2018

Resort zapowiada, że w najbliższym czasie projekt zostanie uzupełniony o ustawę - Przepisy wprowadzające Kodeks urbanistyczno-budowlany oraz o tabele zawierające odniesienie się do uwag zgłoszonych w toku konsultacji publicznych.

Jako uzupełnienie Kodeksu kontynuowane są również prace legislacyjne nad zmianami stanowiącymi element kompleksowej reformy. Chodzi m.in. o ustawę o organach administracji inwestycyjnej i nadzoru budowlanego, o architektach, inżynierach budownictwa oraz urbanistach oraz ustawę upraszczającą proces inwestycyjno-budowlany.

Ich wdrożenie jest przewidziane jeszcze przed wejściem w życie Kodeksu.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama