| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Pieniędzy na program Mdm szybko ubywa

Pieniędzy na program Mdm szybko ubywa

Wraz z końcem stycznia wyczerpano środki w ramach MdM 2017, do rozdania zostały te przewidziane na 2018 rok. Pierwszą pulę już uruchomiono, a w niej ponad 350 mln zł, z których obecnie dostępnych jest około 100 mln zł. Osoby chcące skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych mają o co grać. Przykładowo rodzina z trójką dzieci może oszczędzić nawet do 100 tys. zł.

Statystyki preferencji mieszkaniowych przeprowadzone w ostatnich miesiącach dowodzą, że z państwowego programu coraz częściej korzystają większe rodziny, z trójką dzieci, bowiem mogą one zyskać nawet do 100 tys. zł dofinansowania. A to spore wsparcie i ostatnia okazja, by kupić własne M znacznie taniej. – W naszym biurze sprzedaży odnotowujemy wzmożone zainteresowanie dużymi mieszkaniami. Najczęściej decydują się na nie rodziny z kilkorgiem dzieci. Mają oni do dyspozycji lokale trzy-, cztero-, a nawet pięciopokojowe, w których mogą wygodnie i komfortowo zamieszkać – mówi Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. 

Zobacz serwis: Dom i prawo

Mieszkania powstające w ramach osiedla Reduta Nowe Podolany nadal objęte są rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Deweloper deklaruje, że jest gotowy poczekać na środki z państwowego wsparcia do stycznia 2018 roku, kiedy pieniądze zostaną zwolnione i przekazane poszczególnym zainteresowanym. – W obecnej sytuacji, elastyczność dewelopera jest kluczowa, dlatego wychodzimy naprzeciw klientom. Zainteresowani już teraz mogą kupić własne M na osiedlu Reduta Nowe Podolany, a transzę z MdM-u uregulować w 2018 roku. To z pewnością duże udogodnienie dla kupujących – podkreśla Agata Nowaczyk.

Zobacz serwis: Budowa i remont

Ekonbud-Fadom projekt na poznańskich Podolanach realizuje od 2012 roku. Do tej pory wybudował pięć budynków i zdradza, że w niedalekich planach rozpocznie rozbudowę. Obecnie w ofercie posiada mieszkania o zróżnicowanej powierzchni, od 45 do 140 mkw. Ich ceny rozpoczynają się już od 5 100 zł brutto. Są to kawalerki oraz mieszkania dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Co istotne deweloper zadbał o dodatkowe udogodnienia oraz elementy małej architektury. Każda klatka schodowa posiada cichobieżną windę i jest przystosowana do osób niepełnosprawnych. Na terenie osiedla postały naziemne miejsca postojowe, jak i podziemna hala garażowa. Dla najmłodszych wybudowano dwa, świetnie wyposażone place zabaw. Ponadto zapewniono chodniki, oświetlenie oraz ławki.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Jachymczak

Publicystka ekonomiczna, bankowczyni, pedagog.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »