| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Optymistyczne zmiany w budownictwie

Optymistyczne zmiany w budownictwie

Z badań GUS wynika, że oceny sytuacji w budownictwie w marcu są mniej negatywne niż przed miesiącem.

"W marcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 1,4 (przed miesiącem minus 6,8). Poprawę koniunktury sygnalizuje 17,5 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 18,9 proc. (przed miesiącem odpowiednio 16 proc. i 22,8 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w komentarzu do badania.

Z badania wynika, że oceny dotyczące produkcji budowlano-montażowej, portfela zamówień i sytuacji finansowej są mniej negatywne od zgłaszanych w lutym. Prognozy produkcji budowlano-montażowej oraz portfela zamówień są optymistyczne, lepsze od przewidywań formułowanych w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat.

Zobacz serwis: Dom i prawo

"Prognozy dotyczące sytuacji finansowej są mniej niekorzystne od oczekiwań zgłaszanych w lutym. Nadal sygnalizowany jest wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Prognozowany jest niewielki wzrost zatrudnienia, ostatni raz sygnalizowany w analogicznym miesiącu 2011 r. Ceny robót budowlano-montażowych mogą nieznacznie rosnąć" - napisano.

Spośród badanych podmiotów 29,6 proc. (przed rokiem 25 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą.

"Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych bardziej znaczącego niż przewidywano w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat" - dodano.

Zobacz serwis: Budowa i remont

Źródło: PAP

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »