reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Działki budowlane na Mazurach

Działki budowlane na Mazurach

Co sprawia, iż ludzie decydują się na budowę domu? Zwykle motywuje ich do tego poszukiwanie większego komfortu i pragnienie zyskania prywatności dla swojej rodziny. Część osób, zwłaszcza mieszkańców największych aglomeracji, spełnia także marzenia o zamieszkaniu w zupełnie nowym miejscu, do którego nie dociera wielkomiejski zgiełk, tłok i pośpiech.

-Niektórym nie wystarcza jednak budowa domu po prostu na odludziu. Dla osób oczekujących czegoś więcej od życia, region, w którym rozważają budowę powinien mieć do zaoferowania także liczne walory rekreacyjne i przyrodnicze. Niewątpliwie jednym z obszarów spełniających te kryteria jest województwo warmińsko-mazurskie. Oprócz niezliczonych zbiorników wodnych atrakcyjności tej ziemi dodaje zróżnicowana rzeźba terenu oraz piękno i nieprzebrane bogactwo lasów – twierdzi Marek Klamut z firmy Treeneo, która zajmuje się inwestowaniem w ziemię na Warmii i Mazurach.

 Sprawdźmy z jakim wydatkiem związanym z nabyciem działki budowlanej powinny liczyć się osoby zamierzające osiedlić się w tym malowniczym zakątku Polski. Przeciętna stawka z jaką spotkamy się przeglądając tego rodzaju ogłoszenia to ok. 60 zł/mkw. Oczywiście, ceny potrafią się od siebie mocno różnić w zależności od cech konkretnej działki. W poniższej tabeli prezentujemy zatem przykładowe oferty.

Ogłoszenia sprzedaży działek budowlanych na terenie warmińsko-mazurskiego, serwis otoDom.pl, kwiecień 2016

Miejscowość

Powierzchnia

Cena 1 mkw.

Cena całkowita

Opis

Siedliska

1 605 m2

95,33 zł

153 000 zł

WZ na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; uzbrojona: energia elektryczna, telekomunikacja, woda i kanalizacja miejska; bardzo dobry dojazd (droga asfaltowa)

Rydzewo

1 285 m2

106,6 zł

137 000 zł

wszystkie media, plan zagospodarowania, do jeziora około 200-250m

Różnowo (gm. Dywity)

898 m2 

75 zł

67 350 zł

granicząca z lasem; media: energia, kanalizacja, wodociąg, gaz; miejscowość skomunikowana z Olsztynem linią miejską autobusową

Pasłęk

1 883 m2

63,73 zł

120 000 zł

media przy działce, dojazd utwardzony

Kieźliny

2 140 m2

88,32 zł

189 000 zł

z wydanym pozwoleniem na budowę domu, budynku gospodarczego; media: woda, prąd, gaz, szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków; do jeziora 300 m

Nowa Wieś Ełcka

1 126 m2

52,40 zł

59 000 zł

WZ; w cenie udział w drodze dojazdowej; prąd, woda w pobliżu w drodze asfaltowej

Wielowieś

2 000 m2

100 zł

200 000 zł

z własną linią brzegową, obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowo-usługowe bez ograniczeń w zakresie min. odległości zabudowy od jeziora

Źródło: Grupa Emmerson, Dział Badań i Analiz na podstawie danych z serwisu otoDom.pl

 Według Agaty Polińskiej z serwisu otoDom.pl atrakcyjność działek budowlanych na Warmii i Mazurach wzmacnia rosnąca dostępność komunikacyjna całego regionu. - Ostatnie inwestycje, zarówno w sferze infrastruktury drogowej, kolejowej, a nawet lotniczej sprawiają, iż czas dotarcia w te strony realnie się skrócił. Wciąż jednak głównymi atutami tutejszych działek pozostaje ich urokliwe położenie, a największym zainteresowaniem prywatnych inwestorów cieszą się działki bezpośrednio graniczące z jeziorem oraz w sąsiedztwie znanych szlaków wodnych – podsumowuje Agata Polińska.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Działki budowlane na Mazurach. /fot. Fotolia
Działki budowlane na Mazurach. /fot. Fotolia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PODATKOWA EMPIRIUM

DORADCY PODATKOWI I RADCOWIE PRAWNI

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama