reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu

Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu

Na czym polega zawód w obrocie nieruchomościami? Czy bycie pośrednikiem nieruchomości jest satysfakcjonujące i opłacalne?

Czy 65 procent od transakcji dla doradcy to dużo?

Każdy z nas w swoim życiu szuka pracy, która pozwoli na samorealizację i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Bardzo ważne jest również robienie tego, co się lubi, co sprawia nam satysfakcję z wykonywanych obowiązków. W tym przypadku wypada przytoczyć opinię  mojego znajomego, który powiedział mi kiedyś – „Jak w niedzielę wieczorem nie mogę doczekać się poniedziałku, aby w końcu pójść do pracy i zacząć wdrażać nowe pomysły, to pracuję i nie myślę o innej robocie. Jeżeli zaś dzień przed pracą myślę, że znów mam tam iść i się męczyć, to ja to wszystko chrzanię i zmieniam firmę oraz rodzaj pracy.”- Uważam, że  jest to bardzo dobre podejście do swojego zarobkowania, bo przecież w pracy spędzamy większość swojego życia, a czy chcemy je spędzić w złych emocjach i ciągłym niezadowoleniu?

Zobacz serwis: Inwestycje

Oczywiście, drugim ważnym czynnikiem są finanse. Pracujemy, aby godnie zarabiać i korzystać z tego co wypracujemy. Korzyści finansowe w dużej mierze motywują nas do działania. Jeżeli mamy system płac, na który mamy wpływ, daje to nam większe poczucie kontroli i świadomość, że pracujemy dla siebie.

 Kolejną, bardzo ważną sprawą, jest atmosfera w pracy. Chcemy przebywać z ludźmi, których lubimy, a na pewno szanujemy za ich profesjonalizm, ale też podejście do innych, czyli nas samych.

Zawód pośrednika jest odpowiedzialny i wymagający sporych umiejętności. Trzeba mieć dobre podejście i kontakt z klientem, być elastycznym oraz – jak to określają ludzie z działu HR – odpornym  na stres. Sprzedaż mieszkań, czy to na rynku wtórnym, czy pierwotnym, jest procesem bardzo złożonym i wymagającym czasu oraz odpowiedniej wiedzy. Trzeba mieć świadomość, że dla klientów biur nieruchomości zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. My w tym wyborze pomagamy znaleźć klientowi odpowiednie mieszkanie lub dom i uczestniczymy w tym ważnym wydarzeniu. Nasza pomoc i dobre rady mają duży wpływ na ich decyzję. To miłe, ale też niesie za sobą dużą odpowiedzialność.

Zobacz serwis: Dom i prawo

Czy pośrednikiem można się urodzić? Czy marzymy o tym zawodzie od dziecka? Raczej nie. Przychodzi jednak taki moment w życiu, gdy chcemy zacząć pracować na siebie, zdobywać coraz to nowe doświadczenia, kontakty, poznawać ludzi oraz widzieć jak miasto, w którym mieszkamy i pracujemy, pięknieje na naszych oczach za sprawą nowych inwestycji mieszkaniowych, które właśnie my sprzedajemy. Chcemy w końcu dużo zarabiać, adekwatnie do wykonywanych obowiązków.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu. /fot. Fotolia
Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu. /fot. Fotolia

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama