| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czynniki które decydują o zakupie mieszkania

Czynniki które decydują o zakupie mieszkania

Lokalizacja, układ mieszkania oraz cena – to czynniki, które decydują o tym, czy kupimy dane mieszkanie. Od 2002 roku przyrost Nieruchomości na Rynku wzrósł o 23 procent. Obecnie, na tysiąc warszawiaków wypada – ok. 514 lokali.

Przeciętne warszawskie mieszkanie ma powierzchnię 58,8 mkw., a na jedną osobę przypada średnio 30,2 mkw. To znaczna poprawę w porównaniu z 2002 rokiem – wówczas jedna osoba miała do dyspozycji o 7 mkw. mniej. Na podobnym poziomie utrzymuje się średnia liczba pokoi w stołecznych mieszkaniach – podobnie jak przed dekadą, wynosi 3,2. Znacznie zmniejszyła się za to średnia liczba mieszkańców jednego lokalu – obecnie jest to 1,9 mieszkańca, kiedy jeszcze w 2002 roku było to 2,4 osoby.

Osiedle Alpha

Kompleksowe osiedle w warszawskim Ursusie. Charakteryzuje się przemyślaną architekturą zewnętrzna i jednolitym stylem zabudowy. Inwestycję prowadzi firma RED Real Estate Development, która na polskim rynku działa od 10 lat. Budowa osiedla Alpha rozpoczęła się w 2007 roku. Dotychczas zrealizowano trzy etapy – w sumie 450 mieszkań. W czerwcu 2014 roku rozpoczęła się budowa kolejnego etapu – osiedla Alpha Park. W trzech budynkach powstanie 180 mieszkań, a pierwsze z nich zostaną oddane do użytku w I kwartale 2016 roku. Osiedle jest zamknięte, monitorowane i chronione. Mieszkania posiadają ponadprzeciętnie duże balkony lub tarasy. Do dyspozycji jest podziemny parking, wspólne patia oraz place zabaw. Nowy etap zostanie wzbogacony o rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego, które przyczynią się także obniżenia kosztów eksploatacji części wspólnych, m.in. fotowoltaikę (panele słoneczne, z których energia posłuży na przykład do zasilania lamp ulicznych) czy nawadnianie osiedlowych terenów zielonych wodą deszczową. Informacje o inwestycji na stronie www.redalpha.pl.

Źródło: Materiały prasowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Odzyskaj.info

Odszkodowania i wypadki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »