Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Drugi etap Oazy Wilanów – już w sprzedaży

Inwestycja Oaza Wilanów oferuje 162 lokale mieszkalne. Mieszkania znajdują się w prestiżowej lokalizacji na pograniczu Wilanowa i Mokotowa, u zbiegu alei Rzeczypospolitej oraz alei Wilanowskiej. Inwestycję zaprojektowano z myślą o młodych i aktywnych osobach, z tego właśnie powodu na osiedlu będzie znajdować się rozbudowana infrastruktura rekreacyjno – sportowa. Ceny mieszkań wahają się od ok. 6 900 złotych, do 7 500 złotych brutto za mkw.

Drugi etap Oazy Wilanów obejmuje budowę dwóch budynków, w których znajdą się 162 funkcjonalne mieszkania. Lokale o powierzchni od 39,24 mkw. do 124,77 mkw. będą posiadały od 2 do 5 pokoi.  Dodatkowo, do każdego z nich przynależeć będzie taras, balkon, loggia lub dla tych zlokalizowanych na parterze przydomowy ogródek. Tak szeroka oferta sprawi, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą mieszkania spełniające ich oczekiwania. Z myślą o zmotoryzowanych lokatorach kompleksu, do sprzedaży trafiło 227 miejsc garażowych oraz 24 miejsca postojowe zewnętrzne. W budynkach drugiego etapu inwestycji znajdą się 72 komórki lokatorskie, które będą dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców.

Zobacz także: Zakup mieszkania: szczegół może wszystko zmienić

Docelowo osiedle Oaza Wilanów składać się będzie z trzech etapów i obejmie budowę 8 czteropiętrowych, kameralnych budynków. Kompleks pomieści łącznie 456 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach pokoi. W Oazie Wilanów powstaną parkingi podziemne z miejscami na 713 samochodów oraz dodatkowe naziemne miejsca postojowe. Przemieszczanie wewnątrz budynków ułatwią cichobieżne windy. Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będzie 19 lokali handlowo – usługowych zlokalizowanych na poziomie parteru.

Zobacz także:  Zakup mieszkania: od stycznia 2015 niezbędny wkład własny

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oaza Wilanów zaoferuje swoim mieszkańcom wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Lokatorzy inwestycji będą mogli skorzystać ze strefy rekreacyjno – sportowej, w której znajdą się boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, a także ścieżki do biegania. Na terenie osiedla znajdzie się także kameralne jeziorko, a z myślą a najmłodszych mieszkańcach Oazy Wilanów, zaprojektowano trzy nowoczesne place zabaw. Osiedle będzie ogrodzone i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynki wyróżnią zastosowane wysokiej jakości materiały elewacyjne oraz stonowana kolorystyka. Do wykończenia posłuży płytka ceramiczna, którą przełamią i podkreślą drewniane elementy. Dachy zostaną utrzymane w ciemnych barwach i będą komponować się z okolicznymi zabudowaniami. Elewacje budynku wewnątrz osiedla będą tworzyły eleganckie płaszczyzny ścian z loggiami i z ryzalitami. Nowoczesny wygląd obiektów podkreślą balustrady balkonowe, które zostaną przygotowane ze szkła bezpiecznego i konstrukcji stalowej malowanej proszkowo. Wszystkie zastosowane rozwiązania sprawią, że Oaza Wilanów będzie prawdziwą perłą wśród okolicznych zabudowań.

Wilanów to jedno z najpopularniejszych miejsc do zamieszkania wśród osób młodych i ambitnych. Zielona okolica w pobliżu Parku Ostoja Wilanów oraz Jeziorko Wilanowskie to wspaniałe miejsce do spacerów. Rozbudowany system ścieżek rowerowych doprowadzi  m.in. do zalesionego Powsina. Oaza Wilanów jest dobrze skomunikowana z różnymi częściami miasta. Aleja Wilanowska zapewnia komfortowy dojazd do biznesowych części Mokotowa. Łatwo jest też przemieścić się do Śródmieścia. Z przystanków komunikacji miejskiej przy alei Rzeczypospolitej i alei Wilanowskiej odjeżdżają autobusy kilku linii. W krótkim czasie można także dotrzeć stacji metra Wilanowska.

Pierwszy etap Oazy Wilanów został bardzo dobrze przyjęty przez klientów, co potwierdzają wyniki – w ciągu pół roku od wprowadzenia do sprzedaży nabywców znalazło 69 z 91 mieszkań. Zainteresowanie drugim etapem jest równie duże, jeszcze przed wprowadzeniem osiedla do oferty klienci wyjątkowo często pytali o rozpoczęcie sprzedaży. Poziom sprzedaży w warszawskich inwestycjach spółki potwierdza słuszność dalszego inwestowania na stołecznym rynku – mówi Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A.

W Warszawie, oprócz Oazy Wilanów, w ofercie ATAL S.A. znajduje się także nowoczesne Nowe Bemowo. Nadal również można nabywać mieszkania w kameralnym apartamentowcu Walewska Residence położonym nieopodal Stadionu Narodowego. W marcu nabywcę znalazł ostatni ze 178 apartamentów w pierwszej na stołecznym rynku inwestycji spółki - Atal Marina Apartamenty.

Za projekt osiedla odpowiada firma HRA Architekci. Prace budowlane już trwają, na pierwszym etapie rozpoczęły się we wrześniu 2014 roku, a na drugim etapie w lutym 2015 roku. Zakończenie prac na poszczególnych etapach przewidziane jest odpowiednio w III kwartale 2016 oraz II kwartale 2017 roku.

Więcej informacji na www.oazawilanow.pl

Reklama
Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Najem instytucjonalny – sektor PRS z ambitnymi planami budowy

    Przedłużający się konflikt w Ukrainie oraz znacznie obniżona zdolność kredytowa ludzi zwiększają popyt na wynajem mieszkań i tym samym wpływają na rozwój rynku PRS w Polsce. Według danych Eurostatu z 2021 roku, w Unii Europejskiej około 30 proc. ludności mieszka w wynajmowanych mieszkaniach, podczas gdy w Polsce tylko około 13 proc.

    Na co zwracają uwagę najemcy mieszkań wybierając mieszkanie?

    Pieniądze to nie wszystko. Długa lista pytań od lokatorów do właścicieli mieszkań na wynajem                  

    Dlaczego warto kupić mieszkanie w kamienicy?

    Mieszkania w kamienicach przeżywają prawdziwy renesans! Oto 3 powody, dla których warto je teraz kupić.

    Dlaczego panele fotowoltaiczne wyłączają się w słoneczne dni?

    Urząd Regulacji Energetyki podpowiada, jak sobie poradzić, kiedy domowa instalacja fotowoltaiczna nie działa prawidłowo.

    Światło dzienne w mieszkaniu – same korzyści. Jak poprawić dostęp do światła dziennego?

    Większość Polaków zauważa poprawę samopoczucia w pomieszczeniach dobrze doświetlonych światłem dziennym, a połowa wskazuje na pogorszenie nastroju, gdy go brakuje. Jednocześnie co trzeci Polak uważa, że nie ma odpowiedniego dostępu do naturalnego światła w swoim domu - to wyniki najnowszych badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie VELUX Polska. Tymczasem światło naturalne ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie psychiczne i poczucie szczęścia. Warto o tym pamiętać choćby z okazji obchodzonego 20 marca Międzynarodowego Dnia Szczęścia.

    Jak ogrzewane są polskie domy? RAPORT

    Jak ogrzewane są polskie domy? W Polsce od kilku lat można zaobserwować zmianę rodzaju stosowanych systemów centralnego ogrzewania. Odnotowano, że coraz rzadziej w nowych domach montowane są piece gazowe. Blisko 50% inwestorów w 2022 roku wybrało pompę ciepła jako centralną jednostkę instalacji grzewczej – wynika z Raportu o budowie domów w Polsce, przygotowanego przez Oferteo.pl. 

    Hortiterapia sposobem na stres dziecięcy. Czym jest terapia ogrodnicza i jak ją stosować?

    Hortiterapię warto stosować bez względu na to czy mieszkamy na wsi, czy w mieście, w bloku, czy w domu z ogrodem. Rośliny możemy uprawiać na balkonie, w mieszkaniu na parapecie czy właśnie w ogrodzie.

    Jaki będzie 2023 w mieszkaniówce?

    Jak będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy w 2023 roku? Czy zapowiedziany przez rząd program mieszkaniowy, który ma przynieść kredyty z dopłatą może zmienić sytuację w sektorze? W jakim stopniu? Jaką strategię działania przyjęli deweloperzy? Jakie inwestycje wejdą do sprzedaży w tym roku? 

    Sektor PRS z rekordowym wolumenem transakcji w 2022

    Najem instytucjonalny wywodzi się z Europy Zachodniej i jest mocno ugruntowany m.in. w Niemczech, Szwajcarii czy Holandii. Od kilku lat zainteresowanie rynkiem PRS w Polsce stale wzrasta, zarówno ze strony inwestorów, jak i najemców.

    Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny?

    Klienci poszukujący mieszkania dla rodziny mają zdecydowanie inne wymagania niż ci, których celem jest zakup małego, kameralnego lokum tylko dla siebie. Rodzinna nieruchomość powinna odpowiadać zróżnicowanym i zmieniającym się w czasie potrzebom wszystkich domowników. Nie powinno zabraknąć w niej kącika dla dziecka, miejsca, w którym rodzice będą mogli odpocząć i części wspólnej, służącej do integracji. Jak znaleźć idealne mieszkanie dla rodziny?

    Najemcy Mieszkania Plus będą mogli nabyć je na własność. Na jakich warunkach?

    Najemcy lokali z programu Mieszkanie Plus będą mieć możliwość dojścia do własności - zapewnił we wtorek w Sejmie prezes PFR Nieruchomości Wojciech Caruk. Przyznał, że tempo usuwania usterek w różnych lokalizacjach bywa różne. Wszystkie projekty są na 5 letniej gwarancji lub rękojmi - podkreślił.

    Jak walczyć z ubóstwem energetycznym

    Działacze, eksperci i liderzy biznesu wzywają Polskę do poparcia dyrektywy EPBD, która po uzyskaniu ponadpartyjnego poparcia w Parlamencie wchodzi w ostatnią rundę negocjacji z UE. Dyrektywa określa plan działania w zakresie renowacji budynków w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i walki z ubóstwem energetycznym.

    Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku - zmiany od 28 kwietnia 2023 r.

    Obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynku (lub części budynku) nie jest nowym wymogiem, ale w związku z wchodzącą w życie od 28 kwietnia 2023 r. nowelizacją przepisów w tym zakresie pojawiło się wiele pytań i wątpliwości. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wyjaśnia najważniejsze zmiany.

    O czym musisz wiedzieć przed kupnem mieszkania w lofcie?

    O czym musisz wiedzieć przed kupnem mieszkania w lofcie?Co różni prawdziwy loft od tzw. „soft loftu”? Na jakie architektoniczne detale powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że kupujemy mieszkanie, w którym deweloper naprawdę zachował wszystkie cechy prawdziwego loftu?

    Energooszczędne rozwiązania wdrażane na nowych osiedlach mieszkaniowych

    Czy deweloperzy wykorzystują w realizowanych projektach mieszkaniowych nowe rozwiązania pozwalające obniżyć koszty utrzymania nieruchomości? Jakie? W których inwestycjach? Ile można dzięki nim zaoszczędzić? 

    Zdolność kredytowa w marcu po obniżeniu rekomendacji KNF

    KNF pozwoliła bankom na obniżenie bufora bezpieczeństwa. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że w bankach, które wprowadziły taką zmianę dostępna kwota kredytu wzrosła średnio o 16%. Rekordzistą jest Millennium, w którym wzrost to aż 26%. Dla przykładu rodzina z dwójką dzieci i dochodem 10 000 zł netto może uzyskać 630 000 zł, czyli aż o 130 000 zł więcej niż w lutym.

    Jak oszczędzać na pierwsze mieszkanie? Od czego zacząć? Ceny mieszkań w 2023 roku

    W 2023 roku zakup mieszkania staje się coraz większym wyzwaniem finansowym. Niepewna sytuacja gospodarcza w Polsce i szalejąca inflacja negatywnie wpływają na ceny nieruchomości. Problemem są też trudności w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Kryzys dotyka szczególnie ludzi młodych, którzy dopiero wchodzą w dorosłość. Jak w dzisiejszych czasach zacząć oszczędzać na własne M? 

    Stopy procentowe w marcu bez zmian, ale rata kredytu hipotecznego może spaść o 136 zł

    Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła poziomu stóp procentowych, ale marcowa rata części kredytobiorców i tak będzie niższa niż w lutym. Którzy kredytobiorcy mogą liczyć na obniżenie raty spłacanego kredytu hipotecznego?

    Rynek biurowy w Poznaniu w 2022 - podsumowanie wyników

    W 2022 roku w Poznaniu zawarto umowy najmu na ponad 48 tys. mkw. powierzchni biurowej. Stolica Wielkopolski plasuje się na szóstym miejscu wśród miast regionalnych pod względem podaży powierzchni z ponad 623 tys. mkw. biur.

    Dla kogo cena maksymalna energii w branży nieruchomości komercyjnych?

    Właściciele i zarządcy nieruchomości komercyjnych będą musieli we własnym zakresie zweryfikować, czy obiekty oraz działalność najemców ich lokali użytkowych spełniają kryteria uznania za odbiorcę uprawnionego i czy w związku z tym mogą ubiegać się o rozliczenie w ramach ceny maksymalnej energii elektrycznej. Rozszerzenie możliwości zastosowania zamrożenia ceny, wprowadzone nowelizacją z 15 grudnia 2022, w założeniu miało pomóc odbiorcom sprostać wysokim kosztom energii elektrycznej. Jednak  nieprecyzyjna konstrukcja przepisów mnoży pytania, na które wciąż brakuje jednoznacznych odpowiedzi. 

    Trudna sytuacja deweloperów mieszkaniowych

    Poważna sytuacja na rynku nieruchomości odbija się na przedsiębiorcach. „Mieszkania wracają do deweloperów, klienci nie podpisują umów końcowych”

    Zmiany w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym 2023-2026

    W dniu 7 marca 2023 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który ma na celu uproszczenie, przyspieszenie i ujednolicenie procedur dotyczących planowania przestrzennego w gminach. Wprowadzone zostanie nowe narzędzie planistyczne – plan ogólny gminy. Funkcjonować będzie także nieodpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych Rejestr Urbanistyczny, który prowadzony będzie w systemie teleinformatycznym.

    W lutym wzrosła sprzedaż mieszkań w dużych miastach

    Sprzedaż nowych mieszkań na 7 największych rynkach w Polsce sięgnęła w lutym 4,6 tys. i była najwyższa od 13 miesięcy. 38 % wzrost sprzedaży nie zmobilizował jednak deweloperów do większych wprowadzeń, a liczba mieszkań które trafiły do oferty była trzykrotnie niższa niż sprzedanych - wynika z danych Otodom Analytics. Nie może zatem dziwić, że ceny z miesiąca na miesiąc rosną.

    Suma nowej powierzchni magazynowej w 2022 roku

    Rok 2022 był rekordowy pod względem dostarczonej nowej powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce. Również aktywność najemców utrzymywała się na stosunkowo wysokim poziomie, a wolumen powierzchni magazynowej będącej w budowie stopniowo się zmniejszał.

    Program Mieszkanie bez wkładu własnego - zmiany od marca

    Program Mieszkanie bez wkładu własnego zostanie znowelizowany od marca br. Gwarancją zastępującą wkład własny ma zostać objętych więcej osób. Teraz z programu będą mogli skorzystać kredytobiorcy, którzy nie posiadają środków na wkład własny oraz osoby, które mogą wnieść wkład własny nieprzekraczający 200 tys. zł. i niższy niż 20 proc. kwoty wydatków, na który kredyt jest udzielany. Ale zmian jest więcej.