reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Polacy nadal chętnie inwestują w nieruchomości

Polacy nadal chętnie inwestują w nieruchomości

Polacy nadal chętnie inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Duża część inwestorów w dużym stopniu zdecydowała się przeznaczyć swoje pieniądze na zakup domów i mieszkań - taki wybór od dawna jest trany i cały czas gwarantuje najwyższą stopę zwrotu.

Jak wynika z przeprowadzonych badań na rynku nieruchomości – Polacy są dość tradycyjni  jeśli chodzi o inwestowanie swoich pieniędzy. Duża część czynnych przedsiębiorców nie decyduje się na jakiekolwiek inwestycje poza terenem naszego kraju. W dużej mierze jest to warunkowane tym, że inwestorzy obawiają się zbyt dużego ryzyka do perspektywicznej stopy zwrotu. Większość inwestorów decyduje się zatem pozostać na rynku  lokalnym a co za tym idzie na znanym terenie inwestycyjnym. Rynkiem, który jest  bardzo często wybierany przez inwestorów jest rynek nieruchomości. Wg inwestorów takie inwestycje przyniosą największe zyski. Podobną opinię wyrażają specjaliści z zakresu ekonomii, gospodarki i nawet finansów. Wg nich najpewniejszym rozwiązaniem inwestycyjnym są nieruchomości,  a konkretniej rynek niezabudowanych gruntów rolnych. Grunty w Polsce cały czas zyskują na wartości, a ich tendencja wzrostowa utrzymuje się mimo inflacji, czy wahań rynkowych. Kryzys na rynku nieruchomości nie dotyka gruntów rolnych.

zobacz: Kredyty we franku w 2015 r. – czy będą tańsze?

Najczęściej popełniane błędy

Wg specjalistów z rynku nieruchomości najczęściej popełnianym błędem podczas wyboru inwestycji jest kierowanie się aktualnymi wydarzeniami na rynku (np. pojawieniem się nowej ciekawej inwestycji, która z biegiem czasu może okazać się trafnym wyborem). Tylko wybór w oparciu o szersze perspektywy czasowe pozwoli na osiągnięcie oczekiwanych celów inwestycyjnych.

Przez zakupem warto sprawdzić:
- jakie aktywa przynosiły do tej pory największą stopę zwrotu (nieruchomości, czy może ziemie rolne),
- czy ta tendencja ma szansę utrzymać się dłuższy okres czasu

Kiedy ceny ziem rolnych rosną -  towarzyszy temu rosnący popyt przy mocno ograniczonej podaży gruntów. A to dlatego, że nie można ich sobie od tak - doprodukować, i choć są to dobra ograniczone, to bardzo zyskowne. Kryzys finansowy, a także wynikająca z niego destabilizacja gospodarcza nie mają żadnego wpływu na sytuację gruntów.

Ponadto w maju 2016 r. zniesione będą ograniczenia w nabywaniu gruntów rolnych w Polsce przez obywateli i przedsiębiorców z Unii Europejskiej. Wg  Roberta Tomaszewskiego z portalu www.grunttozysk.pl, będzie można liczyć na  wzrost cen gruntów, a także ich masowy wykupu przez zagranicznych inwestorów. Powód jest bardzo prosty: Ziemia w Polsce są relatywnie tanie w porównaniu do cen gruntów w pozostałych państwach Unii Europejskiej. Grunty zagraniczne są droższe o 134%, a warto przy tej okazji nadmienić o świetnej i zdecydowanie przewyższającej inne państwa jakości naszych rodzimych ziem.__

zobacz: Rynek nieruchomości: Deweloperzy rozpoczynają coraz więcej inwestycji

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama