REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ekskluzywne nieruchomości we Wrocławiu

OVO Wrocław

REKLAMA

We Wrocławiu powstaje coraz więcej luksusowych inwestycji. Pierwszymi luksusowymi nieruchomościami we Wrocławiu były kamienice znajdujące się na obrzeżach wrocławskiego Rynku. Aktualnie Wrocław jest dynamicznie rozwijającym się miastem otwartym na nowości, w którym nie brakuje nowych apartamentowców.

REKLAMA

Korzenie wrocławskiego luksusu sięgają daleko w przeszłość. Jednymi z pierwszych ekskluzywnych miejsc we Wrocławiu były kamienice otaczające Rynek. Statusem najbardziej okazałych z pewnością mogły się pochwalić kamienice "Pod Złotym Słońcem", "Pod Błękitnym Słońcem", a także "Pod Siedmioma Elektorami". To tu zatrzymywały się najważniejsze w Europie rody. Luksus lśnił także poza Rynkiem.

Zobacz także: OVO Wrocław - jeden z bardziej luksusowych apartamentowców w Polsce

"Pałac Królewski"

REKLAMA

Nazwa Pałacu Królewskiego zobowiązuje. Okazały budynek kryje wiele dzieł sztuki, a także „Pokój Beyersdorfów” – pochodzący z kamienicy kupca Adriana Bögela. Piękny wystrój salonu - ściany wyłożone holenderskimi kaflami i ozdobione obrazami, na suficie ogromny plafon z płótna - wykonany został przez artystów wrocławskich ok. 1730 roku.

Wrocław mógłby poszczycić się powstałą na początku XVIII w. rezydencją Hatzfeldtów, która niestety nie miała szczęścia i dwa razy była niszczona. Najpierw w 1760 roku spłonęła podczas oblężenia wojsk austriackich. Po odbudowaniu przetrwała dłużej, ale w czasie kolejnego oblężenia – tym razem Festung Breslau – ponownie została zniszczona. Budynek zachował się w części, dzisiaj to wejście do galerii BWA przy ul. Wita Stwosza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Nieruchomości Milowicz Development: Gród Piastowski - Etap I

W luksusie zanurzali się – dosłownie – goście wybudowanych w 1897 Wrocławskich Zakładów Kąpielowych. Dzisiaj budynek przy ul. Teatralnej wciąż robi duże wrażenie, choć już nie takie jak kiedyś. Dawny luksus zamienił się w nowy przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie willa Schoellerów przekształciła się w pięciogwiazdkowy hotel Platinum Palace. To naturalne przejście do współczesności – wspomniane korzenie luksusu odbudowują się dzisiaj w nowej formie.

OVO Wrocław

REKLAMA

Wrocław nie zapomina o swojej tradycji, ale jest równocześnie dynamicznie rozwijającym się miastem otwartym na nowości. Nie dziwi, że w stolicy Dolnego Śląska realizowane jest OVO Wrocław. Jego obła bryła nawiązuje do ikon wrocławskiej architektury, a także do nurtu architektonicznego zwanego blobitekturą – to go wyróżnia na tle innych polskich apartamentowców. Ważniejsze jednak, że OVO Wrocław połączył ogień z wodą. W powstającym w centrum miasta obiekcie znajdą się zarówno apartamenty oraz penthouse’y, jak i biura, sala balowa oraz sale konferencyjne, a także pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton.

- Wszystkie elementy zostały złączone w spójną całość – piętro na piętrze. Dzięki temu mieszkańcy OVO Wrocław będą mieli dostęp do wszelkich usług bez wychodzenia poza teren kompleksu – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

Właściciele apartamentów skorzystają z usług hotelu, jak sprzątanie czy pranie, zjedzą w restauracji, spotkają się w kawiarni, a nawet rozerwą w kasynie czy w centrum fitness z basenem. Obsługa concierge’a to tutaj norma, ale absolutnym wyróżnikiem w OVO jest możliwość zamówienia dań prosto z restauracji Hiltona, które będą dostarczane specjalnie wydzieloną windą.

Zobacz także: Zakup mieszkania: od stycznia 2015 niezbędny wkład własny

- OVO Wrocław zaproponowało coś więcej niż dotychczas realizowane w Polsce inwestycje. Warto podkreślić, że nie jest to zamknięta wieża, a przy każdym apartamencie jest taras, na który można swobodnie wyjść i odpocząć. To przyciąga klientów, i to z całego regionu – mówi Krzysztof Jabłoński z biura Iglica Nieruchomości. – Dzisiaj modnie jest kupić penthouse we Wrocławiu.

Potwierdzają to wyniki sprzedaży. Obecnie właścicieli znalazło już 75% apartamentów OVO. Według eksperta od nieruchomości wrocławski kompleks przyciąga tym, że w Polsce nie było podobnej inwestycji. – W Polsce pojawiła się wreszcie realizacja na światowym poziomie – mówi Krzysztof Jabłoński.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Na tym nowy luksus we Wrocławiu się nie kończy. Tutaj powstały też najwyżej położone apartamenty w kraju – w wieżowcu Sky Tower, mieszkania na historycznej wyspie obok najstarszej części miasta – Rezydencja Piasek, a także rozpoczęła się realizacja Angel Care. To wyjątek wśród wymienionych inwestycji, nie apartamentowiec, lecz kompleksowe centrum opieki nad osobami starszymi, które spełni najwyższe standardy.

- Realizujemy Angel Care we Wrocławiu, ale to dopiero początek – mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group, która wspólnie z MD Nursing realizuje Angel Care. – Planujemy budowę sieci takich ośrodków w całej Polsce. Nie bez znaczenia Wrocław był pierwszy, to bardzo przyjazne miasto, które nie obawia się odważnych inwestycji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA