reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nowe, kryte lodowisko w Bydgoszczy

Nowe, kryte lodowisko w Bydgoszczy

W Bydgoszczy, ratusz ogłosił przetarg na budowę krytego lodowiska. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. Lodowisko będzie miało widownię na ok. 300 osób. Koncepcja programowo-przestrzenna zakłada też, że na jego szczycie zlokalizowany zostanie punkt gastronomiczny z galerią.

Jak podkreśliła, wyłoniony w przetargu projektant w pierwszej kolejności będzie musiał uwzględnić wcześniejsze uwagi Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy.

„Są to między innymi postulaty otwarcia elewacji od strony wody na rzekę Brdę, likwidacji parkingów od strony rzeki, udostępnienia przestrzeni brzegowej umożliwiającej dostęp publiczny oraz zaprojektowanie płyty lodowiska o parametrach spełniających wymogi International Ice Hockey Federation, co pozwoli rozgrywać także mecze hokejowe” – powiedziała rzeczniczka.

Zgodnie z przygotowaną w ubiegłym roku koncepcją programowo-przestrzenną, lodowisko zostanie zbudowane przy ul. Toruńskiej, w sąsiedztwie hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” i otwartej rok temu hali sportowej „Artego Arena”.

„Z jednej strony kryte lodowisko umożliwi rekreację w miesiącach jesienno-zimowych. Z drugiej strony będzie mogło być wykorzystywane do rozgrywek sportowych. Liczę, że projektanci otrzymają cenne wsparcie Rady ds. Estetyki i nowy obiekt doskonale wkomponuje się w otoczeniu dwóch istniejących hal sportowych” – zaznaczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Zobacz także: Jak zrobić lodowisko w ogrodzie?

Lodowisko będzie miało widownię na ok. 300 osób. Koncepcja programowo-przestrzenna zakłada też, że na jego szczycie zlokalizowany zostanie punkt gastronomiczny z galerią.

Jak przekazała Stachowiak, w projekcie budżetu na 2015 rok, na obiekt – m.in. na procedury związane z projektem budowlanym - zarezerwowano 3,5 mln zł. Dodała, że na razie trudno podać całkowitą wartość przedsięwzięcia, ponieważ będzie ona znana „dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na projekt budowlany”.

Rzeczniczka zaznaczyła też, że gdy projekt uzyska akceptację Rady ds. Estetyki w zakresie architektury i kolorystyki budynku, w dalszej kolejności opracowany zostanie m.in. projekt wykonawczy i kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, które umożliwią przygotowania inwestycji do realizacji.

Przetargu na prace budowlane można spodziewać się na przełomie grudnia i stycznia. Zgodnie z planem, budowa lodowiska ma ruszyć w przyszłym roku. (PAP)

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Polecany produkt: Rozwód - opieka nad dziećmi, podział majątku

Źródło: PAP

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama