reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Kredyty we franku w 2015 r. – czy będą tańsze?

Kredyty we franku w 2015 r. – czy będą tańsze?

Od 22 stycznia 2015 ro Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) zamiast wypłacać odsetki, będzie pobierał opłaty od depozytów. Co to oznacza? Dzięki takim działaniom Bank Centralny chce zatrzymać aprecjację franka i utrzymać kurs wymiany na poziomie 1,2 za euro.

Szwajcarzy zaskoczyli rynki finansowe i wprowadzili ujemne stopy procentowe. Od 22 stycznia 2015 roku Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) zamiast wypłacać odsetki, będzie pobierał opłaty od depozytów. Środki lokowane w SNB będą kurczyły się o 0,25% w skali roku. Decyzja Banku centralnego ma na celu zatrzymanie aprecjacji franka i utrzymaniu kursu wymiany na poziomie 1,2 za euro.

- Ujemne stopy powinny zmniejszyć atrakcyjność inwestycji we franka i wywołać presję na obniżkę kursu tej waluty. W przypadku realizacji takiego scenariusza ponad 700 tyś polskich "frankowiczów" odczuje ulgę w postaci niższych rat kredytowych. Niestety, nie jest to takie pewne. W ostatnim czasie inwestorzy poszukują na rynku walutowym raczej bezpiecznych inwestycji, a frank ma na tym polu już ugruntowaną pozycję – mówi Monika Tobolewska z firmy Tobolewscy Doradcy Inwestycyjny.

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Polecany produkt: Jak rozliczać najem za 2014 i 2015 rok

Po decyzji SBN frank nieznacznie osłabił się do złotego, ale już w piątek ustanowił kolejne rekordy i na zakończenie dnia trzeba było za niego zapłacić 3,54 zł.

Zobacz także:  Kredyt we franku – czy kredyt będzie coraz droższy?

Zobacz także:  Kredyty w złotówkach tanie jak kiedyś we franku

Zobacz także:  Kredyt we franku – wpływ problemów w eurostrefie

Źródło: Materiały prasowe

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama