reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Restrukturyzacja Wikana S.A. Sprzedaż Aria Park za 10,5 mln zł

Restrukturyzacja Wikana S.A. Sprzedaż Aria Park za 10,5 mln zł

Deweloper Wikana S.A. pozyskał prawie 10,5 mln zł (netto) dzięki sprzedaży lubelskiej inwestycji pod nazwą Aria Park. Osiedle Aria Park to inwestycja, która miała być realizowana przy ul. Koncertowej w Lublinie. Osiedle miało się z składać z około dwustu mieszkań zlokalizowanych w pięciokondygnacyjnych budynkach.

Transakcja została zawarta we czwartek, 27 listopada. – Sprzedając osiedle Aria Park, udało nam się uzyskać rozsądną dla wszystkich stron transakcji cenę. Pozyskane w ten sposób środki znacząco poprawią wyniki finansowe  spółki. Transakcja doskonale wpisuje się więc w naszą aktualną strategię. Obecnie trwa głęboki proces restrukturyzacji, który był niezbędny w związku z sytuacją, w jakiej spółka znajdowała się na przełomie 2013 i 2014 r. – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A.

– W ramach procesu restrukturyzacji, spółka dokonała już niezbędnych korekt w sporządzonych wcześniej sprawozdaniach finansowych, sięgając do prowadzonych ksiąg rachunkowych – dodaje Sławomir Horbaczewski. – Przede wszystkim jednak  pozyskaliśmy do spółki nowych akcjonariuszy, kwalifikowanych inwestorów finansowych, a także dokonaliśmy weryfikacji struktury bilansu, w tym przeglądu posiadanych aktywów. Aktywa te są w dalszym ciągu systematycznie weryfikowane. W najbliższym czasie  będziemy kontynuować proces zbycia aktywów niepowiązanych z głównym obszarem działalności spółki, jakim jest wielorodzinna, mieszkaniowa działalność deweloperska.

Jak wyjaśnia prezes Wikany, podejmowane działania mają związek z dawnymi wydarzeniami w firmie. – W sytuacjach niezależnych od aktualnego zarządu spółki, takich jak konieczność spłaty poręczeń udzielonych w poprzednim okresie, niezbędne stało się także zbywanie nieruchomości, które w innej sytuacji mogłyby być wykorzystane w bieżącej działalności gospodarczej spółki – podkreśla Sławomir Horbaczewski.

Osiedle Aria Park to inwestycja, którą Wikana S.A. zamierzała zrealizować na półtorahektarowej działce przy ul. Koncertowej w Lublinie. Osiedle miało się z składać z około dwustu mieszkań zlokalizowanych w pięciokondygnacyjnych budynkach.

Grupa Kapitałowa Wikana zamierza skupić się na kontynuowaniu swoich pozostałych projektów. – Zasoby gruntów, jakimi obecnie dysponujemy są bardzo istotne i  pozwalają na realizację znaczącej liczby mieszkań. W Lublinie kontynuujemy realizację Miasteczka Wikana, Osiedla Marina, Osiedla Sky House, czy też  pojedynczych projektów, takich jak Oranżeria przy ul. Nowy Świat – mówi Sławomir Horbaczewski. – W najbliższym czasie będziemy również sukcesywnie i konsekwentnie zagospodarowywać zasoby gruntów, jakie posiadamy w tak  istotnych miastach, jak Rzeszów, Zamość, Tarnobrzeg, Przemyśl, Krosno, Kraśnik, czy Piaseczno w aglomeracji warszawskiej, nie wspominając o innych, nieeksploatowanych jeszcze gruntach w samym Lublinie.

Zobacz także:

Ceny mieszkań w Warszawie - dwa razy wyższe niż w Łodzi

Profesjonalny agent nieruchomości - czyli jaki?

Czym deweloperzy zachęcają nas do zakupu mieszkań?

Źródło: Wikana S.A.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama