REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kompleks OVO Wrocław z hotelem Hilton

REKLAMA

OVO Wrocław to inwestycja powstająca przy ul. Podwale 82-91, nieopodal wrocławskiego Rynku. Kompleks OVO Wrocław to prestiżowa inwestycja w centrum miasta. OVO Wrocław wyróżnia się przede wszystkim: architekturą, luksusem wykończeniem i połączeniem wielu funkcji w jednym budynku.

REKLAMA

Budowa OVO Wrocław rozpoczęła się w drugiej połowie kwietnia 2014 r. Zaledwie w ciągu sześciu miesięcy wielofunkcyjny kompleks – w którym znajdą się m.in. luksusowe penthouse’y i apartamenty, biura, centrum fitness z basenem oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hiltonwyszedł z ziemi i pnie się coraz wyżej. To moment przełomowy dla inwestycji.

REKLAMA

- Nasza wizja przekuwana jest w rzeczywistość – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław i członek zarządu Wings Properties Sp. z o.o., powołanej do realizacji projektu. – Na pierwszy rzut oka widzimy jedynie plac budowy, ruchliwy, dynamicznie postępujący naprzód, ale wciąż tylko plac budowy. Jeśli jednak przyjrzymy się z bliska, zobaczymy, że w tę niezwykłą inwestycję jest zaangażowanych wiele międzynarodowych firm. Ta globalna sieć z pasją pracuje nad realizacją historycznego projektu OVO Wrocław.

W futurystyczny projekt zainwestowała Star Group Poland, powołana przez potężną grupę deweloperską Angel Poland Group. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest Eiffage Polska Budownictwo, jedna z największych i najbardziej renomowanych firm budowlanych w Europie. Ale realizacja wizjonerskiego projektu obejmuje dużo więcej jednostek – z Polski, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Włoch, Chin, Belgii, Francji, Niemiec, Izraela i innych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przykładem międzynarodowej sieci pracującej na OVO Wrocław będzie corian. Ten wyjątkowo wytrzymały, elastyczny i estetyczny materiał, który utworzy zaokrągloną elewację budynku, jest innowacyjnym wynalazkiem francuskiej firmy DuPont. Natomiast wyprodukowany zostanie w Turcji, a uformowany w Polsce i zamontowany oczywiście w stolicy Dolnego Śląska.

To nie przypadek, że inwestycja realizowana jest we Wrocławiu. To miasto z bogatą historią, a jednocześnie nowoczesne i inspirujące, które nie obawia się odważnych projektów, lecz śmiało spogląda w przyszłość. – Bardzo się cieszę, że projekt OVO nawiązuje do koncepcji wrocławskiej architektury – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. – To budynek bardzo wysokiej klasy. Wypełni pustą miejską przestrzeń, stanie się częścią miasta i jednym z jego symboli.

OVO Wrocław w dużej mierze jest odbiciem panującej we Wrocławiu energii. Dla miasta oznacza zarówno korzyści ekonomiczne, nowe miejsca pracy, jak i realizację idei przyjaznej oraz wielokulturowej europejskiej metropolii.

REKLAMA

- W ciągu kilkunastu lat Wrocław przeszedł gruntowne zmiany i szybko staje się modelowym miastem współczesnej Europy. Udało się przy tym zachować coś niezwykłego, co wyróżnia je spośród innych – otwartość, optymizm i ciekawość – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław z pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. – Wrocław potrafi jednocześnie wypracowywać wzrost ekonomiczny, jak również zwiększać poczucie sensu i szczęścia własnych mieszkańców.

OVO Wrocław powstaje przy ul. Podwale 82-91, w sąsiedztwie Poczty Głównej, Parku Słowackiego i blisko wrocławskiego Rynku. To prestiżowe miejsce w samym centrum miasta, jednak lokalizacja to dopiero początek. OVO Wrocław wyróżnia się niemal wszystkim: architekturą, jakością wykonania, luksusem i spójnym połączeniem wielu funkcji w jednym budynku. Sumując wszystkie elementy, znaczenie inwestycji – dla mieszkańców OVO i mieszkańców miasta – zwiększa się, wprowadzając w życie Wrocławia nowy wymiar. To projekt jutra.

- Już za kilkanaście miesięcy OVO Wrocław zacznie przyczyniać się do społecznego, kulturalnego, a także ekonomicznego dobrobytu miasta – mówi Ron Ben Shahar, członek zarządu Wings Properties Sp. z o.o., inwestor i partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group. - Nie udałoby się tego osiągnąć bez wsparcia oraz zaangażowania przedstawicieli gminy Wrocław, a także partnerów inwestycji.

Budowa

Nad placem budowy nieustannie przesuwają się 4 dźwigi, a 150 wykwalifikowanych robotników pracuje w wielu miejscach jednocześnie, od najniższej kondygnacji po powstające właśnie pierwsze piętro. To skomplikowany proces, wymagający sprawnej i ścisłej koordynacji.

- Niewiele jest na świecie placów budowy, które tak wyglądają. Splecione żelazne pręty, wylewanie betonu, ruchy żurawi i wydeptywane przez robotników ścieżki – budowa OVO przypomina współczesny taniec, dzieło sztuki, w którym porządek jest niemal poetycki – mówi Asaf Gottesman.

Dotychczas do budowy OVO wykorzystano blisko 9 tys. m sześc. betonu i ponad 1,7 tys. ton stali. To oznacza, że na placu pojawiło się prawie tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek, a długość stalowych prętów ustawionych jeden za drugim wyniosłaby łącznie ponad tysiąc kilometrów, czyli równałaby się długości Wisły.

Na poziomie -2 strop jest ukończony niemal w całości i trwają zaawansowane prace murarskie, powstają m.in. ścianki kuchni hotelowej i sali balowej. Strop nad poziomem -1, gdzie znajdą się m.in. pomieszczenia kasyna, a także klubu fitness z basenem, jest gotowy w 90%. Niedługo także na tej kondygnacji rozpoczną się pierwsze prace murarskie, najpierw przy pomieszczeniach technicznych. Budowa wyraźnie wyszła już ponad ogrodzenie. Strop poziomu 0 jest gotowy w 35%. To stanowi podłogę 44 pokoi pięciogwiazdkowego hotelu.

- DoubleTree by Hilton szybko nabiera kształtów. Jesteśmy szczególnie dumni z tej inwestycji, która dołączy do naszego wyszukanego portfolio i zaznaczy obecność w pięciu najważniejszych miastach w Polsce – mówi Uli Widmer, wiceprezydent Hilton Worldwide na Europę Centralną i Wschodnią. – Wyczekujemy zakończenia OVO Wrocław i dalszej bliskiej współpracy ze spółką Wings Properties w przygotowaniach na przyjęcie pierwszych gości.

OVO Wrocław rośnie i z każdym dniem jego zaokrąglona sylwetka będzie coraz lepiej widoczna z poziomu ulicy. W miarę postępu prac murarze będą się wspinać wyżej i wyżej. Pracowników na budowie sukcesywnie przybywa. Obecnie jest ich o 25% więcej niż jeszcze miesiąc temu.

Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a inwestycja będzie gotowa w 2016 roku.

Kompleks OVO Wrocław w liczbach

169 – tyle apartamentów znajdzie się w OVO Wrocław, w tym 26 penthouse’ów. Wszystkie będą miały taras (największy o powierzchni 250 mkw.) i panoramiczne (od podłogi do sufitu) okna

2,85 – 3 m – to wysokość apartamentów

28 – tyle będzie lokali biurowych

9 – tyle kondygnacji będzie w OVO Wrocław

6 – tyle pięter będzie się pięło ponad poziom ziemi

25 m – tak wysoki będzie budynek

48 627 mkw. – to całkowita powierzchnia OVO Wrocław

4 600 mkw. – tyle powierzchni zajmie przestrzeń handlowo-usługowa

7150 mkw. – taką powierzchnię elewacji pokryje corian

189 – tyle pokoi będzie w hotelu DoubleTree

380 – tylu maksymalnie gości przyjmie hotel

300-500 – tylu gości skorzysta ze wszystkich usług hotelu: sali balowej, konferencyjnej, restauracji

370 – to liczba hoteli DoubleTree na świecie

260 mln zł netto – to całkowity koszt inwestycji OVO Wrocław

700 – tylu pracowników będzie zaangażowanych w budowę

Inwestor OVO Wrocław - Star Group Poland

Inwestorem OVO Wrocław jest Star Group Poland, która do realizacji futurystycznego kompleksu powołała spółkę celową Wings Properties Sp. z o.o. Star Group Poland zrealizowała już we Wrocławiu m.in. pięciogwiazdkowy butikowy hotel The Granary, a została powołana do życia m.in. przez Angel Poland Group, jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Grupa Angel Poland działa od 2003 roku i koncentruje się na inwestycjach w największych miastach Polski. Zarządza nimi ze swoich biur
w Krakowie i we Wrocławiu. Poprzez liczne spółki celowe realizuje przedsięwzięcia na rynkach nieruchomości, inwestując głównie w budownictwo mieszkaniowe, a także w projekty komercyjne, hotelowe oraz mieszane. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 1,5 mld zł. Angel Poland Group zrealizowała w Krakowie apartamentowce Angel City i Angel Plaza, zaś obecnie prowadzi najbardziej ekskluzywną inwestycję mieszkaniową w Krakowie – Angel Wawel, oraz centrum leczenia chorób geriatrycznych, w tym Alzheimera, Angel Care.

Generalny wykonawca OVO Wrocław - Eiffage Polska Budownictwo SA

Eiffage Polska Budownictwo SA to generalny wykonawca usług budowlanych, który specjalizuje się w realizacji projektów budowlanych pod klucz. Eiffage jest obecny w kluczowych sektorach budownictwa: mieszkaniowego, biurowego, hotelowego, przemysłowego, oświatowego i centrów handlowych. Początki historii firmy datują się na 1988 rok. W 2001 roku firma znalazła się w strukturach francuskiej grupy budowlanej Eiffage, jednej z największych grup tego typu w Europie, znanej m.in. z budowy linii TGV oraz najwyższego na świecie wiaduktu Millau we Francji. Obecnie Eiffage Polska Budownictwo funkcjonuje w grupie wzajemnie wspierających się firm działających na polskim rynku i współpracujących w ramach Grupy Eiffage. Firma zrealizowała około 500 inwestycji w całej Polsce, zarówno w charakterze generalnego wykonawcy jak i w formule zaprojektuj/wybuduj. Aktualnie Eiffage Polska Budownictwo realizuje m.in. Galerię Amber w Kaliszu, Centrum Handlowe Łacina w Poznaniu, Angel Wawel w Krakowie, osiedle Żoliborz Artystyczny, ArtEco i Aura w Warszawie, Enterprise II oraz hotel Hilton w Krakowie.

Dlaczego budynek OVO Wrocław jest taki wyjątkowy?

OVO Wrocław wyróżnia się niespotykanym kształtem i materiałem wykonania. To pierwszy we Wrocławiu budynek blobowy. Jego bryła jest zaokrąglona i przypomina kroplę wody – niedoścignioną formę natury. Elewacja OVO nie ma więc narożników, ale to dopiero początek powodów, z których OVO Wrocław jest niepowtarzalne.

  1. Kształt – architektura blobowa lub blobitektura, tak nazywa się styl, w jakim zaprojektowano budynek OVO. Bloby to budynki przypominające formy lub struktury podpatrzone w świecie przyrody. Mają kształty płynne, miękkie, obłe. Architektura blobowa zerwała z geometrycznymi formami sześcianów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Rozwinęła się dzięki technikom projektowania wspomaganym przez zaawansowane oprogramowanie i pojawieniu się materiałów, które umożliwiają realizację nietypowych budynków. OVO będzie pierwszym w Polsce budynkiem „blobowym” na tak wielką skalę.
  2. Materiał – wyjątkowy kształt OVO udało się uzyskać dzięki zastosowaniu corianu. W polskim budownictwie można z niego korzystać dopiero od 2012 roku. Corian został wynaleziony przez firmę DuPont. Jest materiałem elastycznym, dającym się dowolnie formować, wytrzymałym, a jego powierzchnia nie zdradza śladów łączenia. Ceni się go także za to, że jest odnawialny, łatwy w naprawie i przyjazny dla środowiska.
  3. Funkcje – budynek OVO będzie wielofunkcyjny, ale w nowoczesnym wydaniu. Został zaprojektowany tak, aby jego poszczególne funkcje mogły się uzupełniać. Znajdzie się w nim 169 luksusowych apartamentów i penthouse’ów, pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, 28 biur o najwyższym standardzie, prestiżowe butiki, restauracje, kasyno i centrum fitness. Jak te funkcje będą się dopełniały? Na przykład biurowe lobby znajdzie się tuż obok recepcji Hiltona, a hotel będzie wyposażony w zaplecze konferencyjne i salę balową.
  4. Prestiż i komfort – pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton to renomowana, międzynarodowa marka, która gwarantuje usługi na wyjątkowo wysokim poziomie, dla najbardziej wymagających gości. Z kolei przestrzenne, komfortowe apartamenty są projektowane indywidualnie dla każdego mieszkańca. Biura w budynku OVO również oferują dużo więcej niż typowe biura klasy A. Oprócz ekskluzywnych i funkcjonalnych wnętrz oraz możliwości korzystania z przestrzeni konferencyjnych przy hotelu, ich właściciele będą mieli dostęp także do luksusowego centrum fitness i wielu innych udogodnień.
  5. Concierge – znakiem firmowym OVO będzie usługa concierge’a, czyli osobistego asystenta, z której będą mogli korzystać mieszkańcy apartamentów, właściciele biur i goście hotelu.
  6. Penthouse’y – na najwyższej kondygnacji znajdzie się 26 penthouse’ów z obszernymi tarasami – największy z nich będzie miał 250 mkw. – oraz panoramicznymi oknami. Mieszkańcy penthouse’ów będą mieli spektakularny widok na wrocławskie Stare Miasto. W połączeniu z komfortową przestrzenią wnętrz, designerskim wykończeniem oraz wszystkimi udogodnieniami, jakie oferuje budynek OVO, będzie to wyjątkowe miejsce do życia.
  7. Położenie – budynek OVO znajdzie się w ścisłym centrum Wrocławia, a jednocześnie blisko starego parku, tuż nad fosą i niedaleko bulwarów nadodrzańskich oraz Ostrowa Tumskiego. Wszystkie atuty miasta będą na wyciągnięcie ręki. W pobliżu znajduje się także pl. Społeczny. To miejsce, w którym powstanie wrocławska dzielnica przyszłości. OVO wpisuje się w historyczny charakter Wrocławia i już zapowiada nowe perspektywy.
  8. Interakcje – ponad 2500 mkw. zieleni, kafejki i restauracje – dostępne dla wszystkich. Budynek OVO będzie miał otwarty wewnętrzny dziedziniec. Ta przestrzeń przyciągnie ludzi i wykreuje nowe miejsce spotkań. To wyjątkowa zaleta w porównaniu do innych budynków o podobnych funkcjach. Zwykłe biurowce, apartamentowce czy hotele są zwykle zamknięte dla osób z zewnątrz. OVO stworzy nową jakość miejskiego życia.
  9. Nowy symbol miasta – Wrocław ma szczęście do wybitnych architektów. W każdej epoce pozostawiali po sobie budynki, które podziwiamy do dziś. W świecie architektury znany jest zwłaszcza wrocławski modernizm i budynki takie jak Hala Stulecia czy dawny dom handlowy Kameleon. Kiedy te projekty powstawały, były innowacyjne, a jednocześnie służyły rozwojowi miasta. Takie założenia przyjęli też architekci OVO. Budynek stanie się nowym symbolem Wrocławia.
  10.  Innowacja w zgodzie z duchem miasta – projekt OVO jest nowatorski pod wieloma względami. Jednak jego twórcy, Asaf Gottesman i Ami Szmelcman, podkreślają, że bardzo zależało im na wpisaniu budynku w historyczną tkankę miasta. OVO idealnie pasuje do zabudowy kwartałowej, dominującej w centrum Wrocławia, i zachowuje rozmiary we wrocławskiej skali. Płynnie wpisuje się także w zieleń Promenady nad fosą miejską i pobliskiego parku Słowackiego. Świetnie komponuje się także z bezpośrednim sąsiadem – dostojnym budynkiem Poczty Głównej.

Zobacz także:  Remont Hali Koszyki w Warszawie

Zobacz także: Pierwszy Holiday Inn na śląsku

Zobacz także: Nowy hotel Best Western w Piotrkowie Trybunalskim

Źródło: OVO Wrocław

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA