reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nowa inwestycja Stacja Kazimierz – rozpoczęcie budowy

Nowa inwestycja Stacja Kazimierz – rozpoczęcie budowy

Rozpoczęła się budowa nowej inwestycji Stacja Kazimierz Polnordu i Grupy Waryński w warszawskiej dzielnicy Wola. W pierwszym etapie budowy powstanie 179 mieszkań i 5 lokali usługowych. Inwestycja powstaje powstaje na jednej z największych działek w dzielnicy Wola, przy ulicy Jana Kazimierza 1/29. Generalnym wykonawcą inwestycji został Budimex.

"Stacja Kazimierz". Fot. Polnord SA.

Projekt  nowego osiedla Stacja Kazimierz powstaje na jednej z największych działek w dzielnicy Wola, przy ulicy Jana Kazimierza 1/29. Polnord, czołowy deweloper na rynku mieszkaniowym, realizuje osiedle wspólnie z właścicielem terenu Grupą Waryński.

Dzisiaj rozpoczęły się na terenie inwestycji prace budowlane. Generalnym wykonawcą został wybrany Budimex SA.  W ramach podpisanej umowy wybuduje budynek mieszkalny wraz z podziemnym garażem, wykona prace uzbrojenia i zagospodarowania terenu wraz z zielenią i małą architekturą. Umowa zawarta między spółką Stacja Kazimierz i Budimeksem przewiduje zakończenie prac w pierwszym kwartale 2016 r.

Stacja Kazimierz spełnia oczekiwania szerokiego grona klientów, dla których liczy się dobra lokalizacja i wysoki standard wykonania projektu, o który dbamy jako deweloper z bogatym doświadczeniem na rynku mieszkaniowym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników sprzedaży mieszkań i widzimy duży potencjał  rozwoju tej inwestycji  – powiedział Piotr Wesołowski, Prezes Zarządu Polnord SA. 

W pierwszym etapie osiedla powstanie 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m2,  pięć lokali usługowych i 183 podziemne miejsca parkingowe. W ofercie znajduje się ponad sto mieszkań jedno- i dwu-pokojowych, często poszukiwanych przez osoby dokonujące zakupu pierwszego mieszkania. Oparte na planach kwadratu i prostokąta rozkłady zapewniają możliwość swobodnej aranżacji lokali. Wszystkie mieszkania są wyposażone w balkony lub ogródki.  

Osiedle Stacja Kazimierz zostało zaprojektowane przez pracownię S.A.M.I. Architekci. Charakterystyką osiedla jest zróżnicowana wysokość i kaskadowość budynków i liczne odniesienia do industrialnej tradycji Woli. W projekcie  zadbano o wysokiej jakości detale wykończenia, eleganckie lobby dla portiera, wideodomofony przy wejściach na klatki schodowe oraz całodobową ochronę i monitoring. Na dużym dziedzińcu wewnętrznym, ze starannie zaprojektowaną zielenią, znajdzie się nowoczesny plac zabaw.

– Nasza współpraca z firmą Budimex to dla klientów gwarancja najwyższych standardów wykończenia kompleksu. Czynnik ten w połączeniu ze starannie przygotowaną i zróżnicowaną ofertą lokali sprawiają, że mieszkania w projekcie Stacja Kazimierz cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W ciągu dwóch miesięcy sprzedaży, swoich nabywców znalazło już ponad 30 proc. lokali pierwszego etapu inwestycji, a zainteresowanie klientów utrzymuje się na wysokim poziomie. Prognozujemy, że do końca pierwszego kwartału 2015 r. zostanie sprzedanych 50-60 proc. mieszkań – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Inwestycja Stacja Kazimierz będzie sukcesywnie rozbudowywana, docelowo przewidziano w niej ok. 650 mieszkań.

Polnord na rynku warszawskim od wielu lat prowadzi inwestycje na terenie Miasteczka Wilanów, gdzie aktualnie spółka sprzedaje lokale w projekcie Śródmieście Wilanów. Poszukującym mieszkań w Warszawie i okolicach Polnord oferuje także duży wybór lokali w projekcie Osiedle Neptun w podwarszawskich Ząbkach.

Zobacz także:  Bronowice Residence – wszystkie mieszkania wykupione

Zobacz także:  Osiedle Białołęka: ostatnie gotowe mieszkania

Źródło: Polnord SA.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama