reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nieruchomości w Wielkiej Brytanii - drogie ale dochodowe

Nieruchomości w Wielkiej Brytanii - drogie ale dochodowe

Na zakupie nieruchomości w Wielkiej Brytanii można zarobić. Kupując mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem, rentowność takiego lokalu może wynosić ok. 2%, a nawet 9%. Duży wpływ na rentowność lokalu ma jego lokalizacja.

– W centrum Londynu, jeśli kupimy jakiś apartament czy nawet dom za dwadzieścia kilka tysięcy za metr kwadratowy, to rentowność takiego wynajmu będzie w okolicach 2-2,5 proc. Jeśli już będziemy troszeczkę się oddalać od centrum miasta, wówczas ta rentowność będzie rosła wraz z ceną samej nieruchomości mówi Jakub Potocki, analityk Lion's Banku.

Przy wyborze lokalizacji inwestycji w samym Londynie najistotniejszym czynnikiem jest jakość dojazdu do centrum – im lepsza, tym wyższa cena wynajmu i korzystniejsza zmiana ceny nieruchomości w czasie. Warto jednak skierować uwagę poza stolicę – na takie miasta, jak Southampton, Manchester czy Nottingham – podpowiada ekspert.

 Tam rentowności są nawet w okolicach 8-9 proc. Trzeba oczywiście pamiętać też o takich miastach uniwersyteckich, jak Oxford. Tam też są one w okolicach 7 proc.

Przy inwestowaniu w nieruchomości na wynajem istotna jest pewność znalezienia klienta. Dlatego miasta uniwersyteckie są dobrym pomysłem, bo tutaj łatwiej znaleźć najemcę. Nie ma z tym problemu także w samym Londynie. W innych miastach koniecznie trzeba sprawdzić lokalny potencjał, żeby nie zostać z pustym mieszkaniem za kilka milionów. Bo ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii są bardzo wysokie i wciąż rosną.

 W Londynie to jest nawet około 18 proc. rok do roku. W całej Wielkiej Brytanii to jest w okolicach 10-12 proc. – mówi Potocki.

Zjawisko to ma też pozytywny aspekt – ceny rosną i będą rosły, a zatem oprócz zysków z najmu można liczyć na wzrost wartości samej inwestycji. Najpierw trzeba jednak mieć niemało środków na zakup mieszkania.

 Jeśli chodzi o centrum Londynu to mówimy o 25 tys. funtów za metr kwadratowy, a często nawet o trochę wyższej cenie. Zatem za mieszkanie 50-metrowym zapłacimy już ponad milion funtów, więc można łatwo sobie policzyć, że to ok. 5,5 czy nawet 6 mln zł wylicza analityk. – Oczywiście w innych miastach jest znacznie taniej. W centralnych dzielnicach miast, jak Liverpool, Manchester czy Brighton, cena za metr kwadratowych wynoszą od 10 do maksymalnie 15 tys. funtów za. Jeśli jednak myślimy o inwestowaniu w nieruchomości w Wielkiej Brytanii, to trzeba już mieć miliony złotych.

O zarządzanie nieruchomością na miejscu – od wyszukiwania klientów po rozliczanie podatku – mogą zadbać wyspecjalizowane firmy. Koszt to zwykle około 20 proc. całego rocznego przychodu z takiej inwestycji.

Zobacz także: Tajlandia – dokąd, kiedy i za ile. Radzi Trivago

Zobacz także: Niemcy - płatme dni w roku za opiekę nad członkami rodziny

Źródło: Materiały prasowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama