reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Remont zatoki autobusowej na placu Konstytucji w Warszawie

Remont zatoki autobusowej na placu Konstytucji w Warszawie

Zarząd Dróg Miejskich remontuje zatokę autobusową na placu Konstytucji w Warszawie. Na czas prac, przystanek został przeniesiony. Prace potrwają ok. miesiąca.

Na placu Konstytucji w kierunku Mokotowa.  W porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego na czas przeprowadzanych prac przystanek został przeniesiony i obecnie znajduje się bliżej stacji metra Politechnika. 

 W związku z awarią MPWiK  i zapadnięciem się studzienek, nawierzchnia  nie była w najlepszym stanie. Na podstawie porozumienia z Mpwik, które partycypuje w kosztach, zatoka będzie miała nową betonową nawierzchnię.

W tym tygodniu wykonawca prac wylał już beton, przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, zapewniającego równomierne rozłożenie oraz zachowanie jej jednorodności, zgodnie z wymaganiami norm. Do zagęszczenia mieszanki betonowej stosowane są  mechaniczne urządzenia wibracyjne tj wibratory buławowe oraz listwę wibracyjną, zapewniające jednolite zagęszczenie. Po wylaniu masy betonowej i zastosowaniu specjalnej emulsji, która ma za zadanie zmniejszyć odparowywanie wody, beton potrzebuje od 25 do 28 dni, aby się związać. Po tym czasie i oddaniu przez wykonawcę zatoki do eksploatacji, Zarząd Transportu Miejskiego przywróci dotychczasowy przystanek autobusowy.

Zobacz także: Modernizacji przejścia dla pieszych pod Rondem Czterdziestolatka - konkurs architektoniczny

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Emilia Markowicz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama