| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Najnowsze trendy w projektowaniu komercyjnych obiektów budowlanych

Najnowsze trendy w projektowaniu komercyjnych obiektów budowlanych

W wielu miastach polski możemy spotkać budynki, które często nie spełniają standardów budowlanych i takie, które stają się ich wizytówką. Czy mało wyględne budynki da się odnowić w taki sposób, aby również stały się wizytówką ich miast – na to pytanie odpowiada ekspert z firmy RD bud.

Mokotowska Suare - po renowacji. Fot. Materiały prasowe

„Współcześnie budowane obiekty diametralnie różnią się od tych, które powstały 50 czy nawet 15 lat temu. Zmieniła się nie tylko technologia budowania, dostępne materiały i rozwiązania instalacyjne, ale także świadomość, od czego należy zacząć przygotowywać projekt inwestycji – mówi ekspert z firmy RD bud i dodaje – „Współcześni architekci i projektanci uwzględniają nie tylko względy estetyczne, uwarunkowania terenu, umiejętne wkomponowanie obiektu w otoczenie, ale też aspekt środowiskowy, czyli konieczność współistnienia technologii z naturą. To obecnie jedyna słuszna droga. W myśl tej idei należy nie tylko budować nowe, ale i modernizować obiekty już istniejące.

Bo, choć realizowane były według innych standardów i procedur budowlanych, to dzięki odpowiednio zaplanowanym i przeprowadzonym pracom rewitalizacyjnym mogą przybliżyć się do standardu nowo budowanych niskoenergetycznych obiektów. Proces ten wymaga jednak odpowiedniej wiedzy oraz zastosowania innowacyjnych materiałów i adaptacji rozwiązań instalacyjnych. Taka rewitalizacja, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku możliwa jest do urzeczywistnienia na różnego typu inwestycjach.

Renowacji poddawane mogą być m.in. obiekty przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, biurowce, hotele czy stacje serwisowe. Jako Generalny Wykonawca mamy spore doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Cieszy nas, że nie brakuje inwestorów, którzy decydują się stosować takie rozwiązania. Otwiera to zupełnie nowe możliwości przed polskim budownictwem, upowszechnia normy większości rozwiniętych krajów Unii Europejskiej, które od lat stosują taką politykę rewitalizacyjną.

Takie właśnie podejście staramy się propagować. I choć najlepszą wizytówką naszej pracy i przekonań są już poddane przez nas renowacji obiekty, takie jak Ambasada Francji w Warszawie, zabytkowy biurowiec Mokotowska Square w Warszawie,  obiekty handlowe CASTORAMA w Kielcach i Sosnowcu czy Grand Hotel w Sopocie, to skupiamy się na dotarciu również do osób z branży budowlanej, które mają realny wpływ na architekturę polskich miast. W tym celu stworzyliśmy projekt „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”, który pomóc ma w krzewieniu horyzontalnej współpracy podmiotów zaangażowanych w proces budowlany. Najbliższa konferencja poświęcona właśnie zagadnieniu „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych” będzie miała miejsce 25.09.2014 w Warszawie. Jest to już 12 konferencja w tej edycji i z pewnością nie ostatnia.”

Rewitalizacja, modernizacja, renowacja – niezależnie jakiej nazwy użyjemy, by opisać proces odnawiania obiektów budowlanych - pozwala na przywrócenie świetności inwestycjom, które od lat dopełniają tożsamość miasta. Warto zatem wybrać technologie, materiały i procedury wpisane w idee zrównoważonego budownictwa, które pozwolą uzyskać im nowe oblicze.

Ambasada Francji - po renowacji. Fot. Materiały prasowe

Grand Hotel - po renowacji. Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Hotel Hampton by Hilton we Wrocławiu

Zobacz także: Q22 – nowy biurowiec w Warszawie

www.rdbud.com

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Niebieska Linia

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »