| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Willa Wrocław – inwestycja z kolektorami słonecznymi

Willa Wrocław – inwestycja z kolektorami słonecznymi

Willa Wrocław to inwestycja, która charakteryzuje się tm, że wykorzystuje kolektory słoneczne do ogrzewania wody użytkowej. Inwestycja Willa Wrocław znajduje się we Wrocławiu przy ul. Rybnickiej 18 we wrocławskiej dzielnicy Krzyki.

Przeszklenia

Naturalne światło determinuje nasze samopoczucie. Mimo, iż nie mamy na nie bezpośredniego wpływu, za pomocą dużych przeszkleń możemy sprawić, że pomieszczenia będą bardziej doświetlone. Przykładem takiego rozwiązania są okna typu portfenetr sięgające od podłogi do sufitu. Odpowiednie usytuowanie takiej stolarki okiennej spowoduje, że do wnętrza dostanie się więcej światła, a dodatkowo pokoje będą za darmo dogrzewane promieniami słonecznymi. Duże okna posiadają także niebagatelne walory estetyczne. Nadają one zarówno bryle budynku, jak i wnętrzom, nowoczesnego charakteru oraz optycznie powiększają przestrzeń. Ponadto przeszklenia pozwalają na podziwianie krajobrazu znajdującego się za oknem.

– W Willi Wrocław mieszkańcy mogą cieszyć się relaksującym widokiem fauny i flory Parku Wschodniego. Duże przeszklenia pozwalają dostrzec zmiany zachodzące w otaczającej osiedle naturze bez wychodzenia z domu – dodaje Tadeusz Matusewicz.

W przypadku dużych okien zaleca się wyposażenie ich w rolety zewnętrze. Rolety stanowią doskonałą barierę przed warunkami atmosferycznymi. Mogą także być dodatkową izolację termiczną, która latem zapobiegnie zbytniemu nasłonecznieniu pomieszczeń, natomiast zimą pomoże zachować ciepło.

Ogrzewanie

Montując okna sięgające od sufitu do podłogi należy zastanowić się nad rozwiązaniem, które zniweluje uczucie chłodu w pobliżu przeszkleń. Idealną propozycją są grzejniki kanałowe, czyli kaloryfery zamontowane w podłodze wzdłuż stolarki okiennej. Grzejniki są skonstruowane tak, by wytwarzać strumień ciepła, tworząc tzw. kurtynę powietrzną. Tego typu rozwiązanie równomiernie ogrzewa pomieszczenie, jednocześnie osuszając szyby, na których w chłodnych okresach może gromadzić się para wodna. Dużą przewagą nad tradycyjnymi kaloryferami jest estetyczny, niemal niezauważalny wygląd. Jedynym widocznym elementem jest metalowa lub drewniana kratka wbudowana w podłogę.

Na rynku dostępnych jest wiele ekologicznych rozwiązań dedykowanych budownictwu mieszkaniowemu. Inwestorzy powinni być zobligowani do tego, by nowe inwestycje charakteryzowały się nie tylko komfortem użytkowania, ale i funkcjonowały w zgodzie z naturą. Niskie zapotrzebowanie energetyczne budynków to oszczędności dla mieszkańców oraz mniejsze obciążenie dla środowiska.

Zobacz także:  Dopłaty do systemu solarnego – różne w zależności od rodzaju kolektora

Zobacz także:  Czy warto zdecydować się na zestaw solarny?

Zobacz także:  Jak prawidłowo dobrać elementy instalacji solarnej?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Beata Przybyła

Prowadzę biuro rachunkowe od 18 lat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »