REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Apartamenty OVO we Wrocławiu – zaprojektowane we Francji

REKLAMA

Apartamenty OVO to inwestycja we Wrocławiu, która choć nie została jeszcze wybudowana, to większa cześć lokali znalazła już swoich nabywców. Apartamenty OVO to inwestycje zlokalizowana we Wrocławiu przy gmachu Poczty Głównej i Parku Słowackiego. Projekt inwestycji powstał w pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture, we Francji.

REKLAMA

Fot: OVO Wrocław

Budowa futurystycznego kompleksu zaczęła się zaledwie trzy miesiące temu, ale do dzisiaj sprzedano już 60% apartamentów, czyli już ponad 100. Ten niewiarygodnie dobry wynik eksperci tłumaczą tym, że w Polsce nigdy jeszcze nie było takiej inwestycji jak OVO Wrocław.

- Wszystko składa się tutaj w spójną całość, od projektu, przez wykonanie aż do zapewnienia mieszkańcom wygody i luksusu w każdej części OVO. Inwestor uwierzył w dobry pomysł, a klienci podążyli za tą niezwykłą wizją – mówi Krzysztof Jabłoński z biura Iglica Nieruchomości. - OVO wyprzedza polską szarość. To także bardzo dobra inwestycja. Nieruchomości się starzeją, ale OVO Wrocław będzie trzymało wartość.

Apartamenty OVO we Wrocławiu – lokalizacja

 OVO zlokalizowane jest przy gmachu Poczty Głównej i Parku Słowackiego – od Rynku dzieli je 10 minut spaceru. Wizjonerski projekt narodził się w pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture. Koncepcja polegała na połączeniu kilku funkcji w jednym budynku i umieszczeniu poszczególnych elementów na kolejnych piętrach. Futurystyczny kompleks będzie miał 9 kondygnacji (w tym 2 podziemne).

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Parter – lokale usługowe, recepcja hotelu DoubleTree by Hilton, restauracja, biurowe lobby i zielone patio.
  • Pierwsze i drugie piętro – hotelowe pokoje.
  • Trzecie piętro – ekskluzywne biura.
  • Czwarte, piąte i szóste piętro – luksusowe apartamenty, z czego na czwartym piętrze do dyspozycji są również studia, a ostatnia kondygnacja została przeznaczona na penthouse’y.

W OVO Wrocław znajdzie się 169 apartamentów o wielkości od ok. 30 do 250 mkw. Wszystkie będą miały przesuwne okna z przeszkleniem sięgającym od podłogi do sufitu. To zapewni doskonałe naświetlenie wnętrz i spotęguje wrażenie wolnej przestrzeni. Apartamenty będą wysokie – nawet 3 m
– a każdy będzie miał taras (największy o powierzchni 250 mkw.).

Apartamenty OVO we Wrocławiu – cena

Apartamenty dostępne są w cenie od 12 do 20 tys. zł za mkw. Open studio o powierzchni ok. 30 mkw. można kupić za 365 tys. zł, a 2- lub 3-pokojowy mieszkanie za około pół miliona złotych.

REKLAMA

OVO Wrocław zapewnia klientom system płatności 10/90. Polega na tym, że klient wpłaca tylko 10% wartości apartamentu przy podpisywaniu umowy, a resztę kwoty dopiero po zakończeniu budowy. Dzięki temu ryzyko inwestycji maleje niemal do zera. Ten wygodny i bezpieczny system przyspiesza decyzje zakupowe.

- Kupujący angażuje na początku niewiele środków i ma gwarancję, że później zapłaci za gotowy produkt – mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław. – Poza tym kupno apartamentu na wczesnym etapie inwestycji to pewność niższej ceny. Apartament w gotowej inwestycji z pewnością będzie droższy.

Apartamenty OVO we Wrocławiu – dla kogo?

W OVO Wrocław apartamenty kupują osoby, które szukają możliwości na dobrą inwestycję kapitału, ponieważ dobra luksusowe nie stracą na wartości. Do biura sprzedaży przychodzą również tzw. young professionals, czyli osoby często prowadzące własny niekonwencjonalny biznes. Niemało jest osób, które pragną przeprowadzić się z domu na przedmieściach, żeby mieszkać w centrum, w przyjaznym i spokojnym miejscu.

REKLAMA

- Klienci kupują sobie tutaj spokój i życie na najwyższym poziomie. Bez wychodzenia poza kompleks można mieć właściwie wszystko. A jeśli ktoś będzie miał ochotę, to w ciągu 10 minut znajdzie się na wrocławskim Rynku – mówi Krzysztof Jabłoński.

OVO Wrocław spełni wszystkie potrzeby mieszkańców. Na życzenie zostanie im przydzielony indywidualny concierge. Ponadto będą mogli korzystać z usług hotelu DoubleTree by Hilton. Na parterze znajdzie się restauracja, kawiarnie, lokale usługowe i zielone patio. Rozrywek można szukać w centrum fitness albo w kasynie. W każdym przypadku wystarczy tylko zjechać windą.

- Dla mieszkańców oznacza to niezwykłą wygodę na każdym kroku. Kolację z hotelu Hilton można zamówić do własnego apartamentu lub zaprosić kogoś do restauracji na parterze. Obsłudze można zlecić pranie i sprzątanie, a concierge’a poprosić o zorganizowanie biletów na interesujący nas spektakl – mówi Ewa Omasta. – Z kolei do centrum fitness czy na basen możemy się wybrać w samych klapkach, bo droga do przebycia to zaledwie tyle, co przejażdżka windą.

Jeśli ktoś preferuje sport na świeżym powietrzu, to idealne warunki znajdzie w Parku Słowackiego lub na bulwarach wzdłuż Odry – w bliskim sąsiedztwie OVO Wrocław. Spotkanie biznesowe łatwo zorganizować w centrum konferencyjnym, mniej formalne na przykład na zielonym patio, a gdy przyjdzie czas na relaksacyjnego drinka, można się przenieść do kasyna pod hotelem Hilton.

Wszystkie te elementy, świadczące o przemyślanej i spójnej koncepcji OVO, zostały połączone w opływowej formie. OVO Wrocław kształtem przypomina kroplę wody i różni się od wszystkich budynków, jakie można znaleźć w Polsce.

Zobacz także: Inne Inwestycje

Zobacz także: Rynek wtórny

Zobacz także: Nieruchomości komercyjne

Źródło: OVO Wrocław

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA