REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe inwestycje deweloperów. Zobacz co i gdzie budują

REKLAMA

Deweloperzy coraz częściej kupują nowe działki, a co za tym idzie – budują nowe inwestycje. Dom Development, Atlas Estates, Robyg, Marvipol, Dolcan i inni deweloperzy nie zwalniają tempa i budują nowe osieda. Zobacz co i gdzie niebawem zbudują.

REKLAMA

Na mieszkania jest coraz więcej chętnych. Słupki sprzedaży rosną, a firmy przygotowują kolejne projekty. Analitycy serwisu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, jakie inwestycje trafią niedługo na rynek.

REKLAMA

Dom Development wprowadzi do sprzedaży kameralny projekt przy ulicy Włodarzewskiej w Warszawie. - Dodatkowo będziemy uruchamiać kolejne etapy osiedli będących już w sprzedaży m.in. projektów Żoliborz Artystyczny oraz Klasyków na warszawskiej Białołęce - mówi portalowi Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development. Firma ma też w planach wprowadzenie w najbliższym czasie trzech projektów zlokalizowanych na Mokotowie.  

Atlas Estates planuje budowę 44 piętrowej wieży apartamentowej przy ul. Grzybowskiej, obok hotelu Hilton w Warszawie. Zdecydowana większość powierzchni w 167 metrowym budynku zostanie przeznaczona na lokale mieszkalne dla wymagających klientów. Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates zapowiada, że oferta powinna trafić do sprzedaży w 2015 r. Deklaruje, że w wieży znajdą się lokale w mniejszych metrażach i będą oferowane w bardziej konkurencyjnych cenach za mkw.  niż w innych tego rodzaju budynkach znajdujących się w centrum miasta. Ceny mieszkań będą zaczynać się od ok. 0,5 mln zł.

W najbliższym czasie Atlas Estate planuje też zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Deweloper podpisał ostatnio umowę przedwstępną na jedną parcelę, w przypadku kilku innych działek prowadzi badanie due delligence. Firma koncentruje się na lokalizacjach w obrębie dzielnic: Mokotów, Żoliborz i Wola.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Robyg wprowadził w czerwcu do oferty pierwsze 2 etapy swojej nowej inwestycji – Osiedle Królewski Park w warszawskim Wilanowie. - W tym samym czasie kupiliśmy również działkę o powierzchni 5,5 tys. mkw. na stołecznym Żoliborzu, co umożliwi nam wybudowanie około 160 lokali. W listopadzie 2013 roku spółka przyjęła plan inwestycyjny na lata 2014-2016, który zakłada przeznaczenie do 150 mln zł na zakup ziemi w Warszawie. Rozglądamy się za atrakcyjnymi ofertami zakupu gruntów w celu uruchomienia nowych inwestycji - informuje portal Oscar Kazanelson, szef rady nadzorczej Robygu.

Marvipol przez najbliższe 7 lat planuje realizację kolejnych etapów inwestycji Central Park Ursynów w Warszawie. W tym roku firma nie rozpocznie budowy nowych projektów.

REKLAMA

Dolcan zamierza rozbudowywać swoje osiedla mieszkań bezczynszowych w warszawskiej Białołęce – Kamyk Zielony i Konik Polny. W trzecim kwartale br. wystartuje także z nową inwestycją w warszawskich Włochach – Osiedlem Moderna. Deweloper rozpocznie również prace nad II etapem osiedla Miasteczko Rubikon z miniapartamentami. Firma planuje również wejść na rynek komercyjny. –  Jeszcze w wakacje ruszy budowa Galerii Lewandów – regionalnego centrum handlowego na Targówku. W pierwszej połowie przyszłego roku zaczniemy budowę naszego pierwszego biurowca położonego na Woli u zbiegu ulic Wolskiej i Młynarskiej - zapowiada Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan.

Ronson w drugim półroczu tego roku zamierza uruchomić dwa nowe projekty w Warszawie. Jedna z inwestycji powstanie przy ulicy Jaśminowej na Mokotowie, niedaleko Królikarni, druga przy ulicy Skierniewickiej na Woli. Firma planuje także rozpoczęcie nowego projektu w poznańskich Jeżycach przy ul. Kościelnej. Ronson będzie jednocześnie rozbudowywał swoje osiedla Espresso na warszawskiej Woli oraz Chilli City w Tulcach pod Poznaniem.

LC Corp w drugiej połowie roku planuje uruchomienie od 6 do 7 nowych projektów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku. Ponadto firma rozpocznie budowę kolejnych etapów realizowanych obecnie inwestycji m.in. Osiedla Grzegórzecka 77 w Krakowie i Osiedla Przy Srebrnej w Gdańsku. - Nasza nowa oferta będzie skierowana przede wszystkim do klientów z tzw. segmentu popularnego, gdzie widzimy największe zapotrzebowanie. Przy projektowaniu mieszkań dołożyliśmy wszelkich starań, aby były jak najbardziej kompaktowe i funkcjonalne. Część oferowanych mieszkań będzie kwalifikowała się do dopłat w programie Mieszkanie dla młodych - podkreśla Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp.

Wawel Service również ma  w planach kolejne energooszczędne inwestycje, w których kupujący mogą skorzystać z dopłat w ramach programu NFOŚiGW. Deweloper pracuje jednocześnie nad projektem mieszkaniowym w Nowej Hucie koło Krakowa, który będzie spełniał kryteria programu MdM.

Inpro w drugiej połowie 2014 roku planuje rozpoczęcie budowy dwóch nowych inwestycji: w Gdańsku Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej oraz w Gdańsku Przymorzu przy ul. Szczecińskiej. Firma zaoferuje również mieszkania w następnych etapach prowadzonych projektów: Golf Park i Wróbla Staw domy jednorodzinne.   

Atal planuje stabilny wzrost na poziomie 20 proc. rocznie. Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal poinformowała portal Dompress.pl, że firma zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku warszawskim, gdzie w maju wprowadziła do sprzedaży apartamentowiec Walewska Residence. Ponadto spółka będzie dążyła do wzmocnienia pozycji lidera w Krakowie. Jej priorytetem będzie także utrzymanie udziału w rynkach wrocławskim i w Łodzi.

Euro Styl jeszcze w tym toku planuje wprowadzić do sprzedaży nową inwestycję o nazwie Impuls w Gdańsku – Zaspie przy ulicy Hynka. Inwestycja została zaprojektowana przez biuro architektoniczne, które stworzyło projekt Futura Apartamenty. - Choć Impuls nie jest aranżacją, aż tak awangardową to nie mniej ciekawą. Inspiracją przy projektowaniu inwestycji był impuls falowym, wykres drgań. Odzwierciedla to elewacja budynków - wyjaśnia Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl. Sprzedaż mieszkań na osiedlu Impuls ma się rozpocząć we wrześniu br. Znaczna część z nich będzie objęta programem MdM.

Zobacz także:  Nowa inwestycja: Plac Europejski w Warszawie

Zobacz także:  Aleja Kasztanowa – osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą

Zobacz także:  Nowe mieszkania w centrum Gdańska

Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA