reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Otwarcie drogi ekspresowej S8

Otwarcie drogi ekspresowej S8

Droga ekspresowa S8 od 11 kwietnia będzie do dyspozycji kierowców. Obejmować będzie 16. kilometrowy odcinek drogi węzła Róża do węzła Rzgów w województwie łódzkim.

Odcinek wybudowany przez Budimex i ukończony przed terminem ma 19,5 kilometra długości. Jednak oddanie do ruchu całego odcinka będzie możliwe po dokończeniu budowy odcinka autostrady A1 Stryków - Tuszyn.

Droga ekspresowa S-8 wybudowana przez Budimex jest częścią drogi ekspresowej S-8 Węzeł Wieluń – Łódź (A-1). Biegnie przez teren gmin; Rzgów, Tuszyn, Pabianice, Dobroń i Dłutów w powiatach pabianickim i łódzkim wschodnim. Ósmy odcinek łączy się z autostradą A-1, dzięki czemu w przyszłości jadący z północy będą tu mogli skręcić na drogę ekspresową S-8 i dotrzeć szybko i bezpiecznie na Dolny Śląsk.

Droga ma nawierzchnię wykonaną z betonu, którego dostawcą była firma Lafarge. Betonowa nawierzchnia drogi zapewni kilkudziesięcioletnią bezawaryjną eksploatację.

Zobacz także: Nieruchomości komercyjne

Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z firmą Budimex. – powiedział Bruno Roux, dyrektor zarządzający Lafarge w Polsce. Współpraca z firmą Budimex dała nam możliwość dostarczenia zintegrowanej oferty Lafarge czyli obok dostaw cementu, kruszyw i betonu zajmowaliśmy się również  nadzorem technicznym, technologicznym i logistycznym nad procesem produkcji. Drogi betonowe mają w Polsce przyszłość ze względu na klimat i geologię i obiecujące jest to, że buduje się ich coraz więcej. To dobry trend, ponieważ drogi betonowe są bezpieczne, trwałe i w dłuższej perspektywie tanie w użytkowaniu ze względu na niski koszt ich utrzymania.

Umowa z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę 8. odcinka drogi ekspresowej S8 (węzeł Róża – Wrocław), o wartości 689,2 mln zł netto, została podpisana 5 października 2011 roku. Kontraktowy termin zakończenia prac to 5 stycznia 2014. Budimex zakończył prace przed terminem, w grudniu 2013 roku.

Budimex jest jedną z największych firm budowlanych w Polsce, zatrudnia 5,5 tys. osób i współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów.

Spółka jest  jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie -  inicjatywy utworzonej w 2010 r. przez siedmiu największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Od stycznia 2011 roku Budimex wchodzi w skład  RESPECT Indeksu, który skupia giełdowe spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Źródło: Budimex SA

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bil

Kancelaria Bil specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców na wszystkich płaszczyznach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama