reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Akcja „Drzwi Otwarte PFRN” – bezpłatne porady dotyczące rynku nieruchomości

Akcja „Drzwi Otwarte PFRN” – bezpłatne porady dotyczące rynku nieruchomości

W piątek, 28 marca w ramach akcji „Drzwi Otwarte PFRN” wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących rynku nieruchomości. Podczas akcji będzie można zweryfikować pośredników nieruchomości, korzystając z internetowego Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN, dzięki któremu będzie można sprawdzić ich kompetencje.

Darmowe konsultacje prowadzone przez ponad 150 biur nieruchomości

Podczas ogólnopolskiej akcji „Drzwi Otwarte PFRN” wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z możliwości darmowych konsultacji prowadzonych przez ponad 150 biur nieruchomości w całej Polsce. Każdy chętny otrzyma fachową wiedzę na temat obrotu nieruchomościami oraz zapozna się z zasadami i czynnościami, które w ramach usługi wykonuje pośrednik. W ubiegłych latach licznie zgłaszały się osoby z zapytaniami dotyczącymi np.: procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, aktualnych ofert czy sposobów zabezpieczenia transakcji. Coraz częściej klienci proszą o pomoc również w kwestiach nieruchomości ze skomplikowanym stanem prawnym, lub obciążeniami, które mogą stanowić przeszkodę w ich nabyciu.

Zobacz także: Inwestycje

Sprawdź wiarygodność pośrednika w Rejestrze PFRN

„Drzwi Otwarte PFRN” organizowane są od 3 lat, ale obecna edycja po raz pierwszy odbywa się w nowych realiach rynkowych. Od 1 stycznia 2014 r. w Polsce po 15 latach funkcjonowania przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, które określały dostęp do zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, nastąpiła całkowita deregulacja rynku. Oznacza to, że nie obowiązują już żadne wymogi dotyczące poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. Dlatego, aby zapewnić konsumentom łatwy dostęp do informacji o rzetelnych i kierujących się etyką pośrednikach, pod koniec 2013 roku  Polska Federacja Rynku Nieruchomości uruchomiła  internetowy Ogólnopolski Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN – www.rejestr.pfrn.pl .

„Cieszę się, że zaledwie w ciągu trzech miesięcy funkcjonowania Rejestru licencję PFRN uzyskało już ponad 3500 profesjonalistów z całej Polski. Każdy, kto chce skorzystać z usługi pośrednika lub zarządcy nieruchomości, znajdzie w prowadzonym przez PFRN rejestrze informacje o osobie wykonującej zawód m.in. opis jego doświadczenia, wykształcenie, dane osobowe, kontakt, zdjęcie i – co ważne – informację o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Polacy mają coraz większą świadomość potrzeby potwierdzania kompetencji zawodowych, o czym świadczą liczne zapytania od klientów  kierowane do PFRN w tej sprawie ”mówi Leszek A. Hardek, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Zobacz także: Rynek wtórny

Aktualna lista wszystkich biur nieruchomości biorących udział w III edycji „Drzwi Otwartych PFRN” znajduje się na stronie www.pfrn.pl. Warto zaznaczyć, że bezpłatne konsultacje będą udzielane wszystkim zainteresowanym również telefonicznie.

Źródło: PFRN

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama