reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Kontrole dachów przy intensywnych opadach śniegu

Kontrole dachów przy intensywnych opadach śniegu

W przypadku intensywnych opadów śniegu będą wybiórczo przeprowadzane kontrole budynków, a szczególnie grubości śniegu zalegającego na dachach - poinformował PAP Andrzej Kłosowski, dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie.

Czy odśnieżyłeś swój dach?

Od kilku dni w wielu regionach Polski pada śnieg. Codzienne opady miejscami powodują przyrost pokrywy śnieżnej od kilku do kilkunastu centymetrów, a lokalnie w górach nawet od 10 cm do 30 cm.

Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie Andrzej Kłosowski przypomniał w rozmowie z PAP, że zgodnie z zapisem ustawy o prawie budowlanym właściciele, zarządcy oraz użytkownicy wszystkich budynków mają obowiązek użytkowania ich "w sposób zgodny z wymaganiami ochrony środowiska i utrzymywania ich w należytym stanie technicznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia ich sprawności technicznej".

Podkreślił przy tym, że szczególnie powinni oni zapewnić bezpieczne użytkowanie budynków w razie wystąpienia takich zagrożeń jak m.in. burze, opady deszczu czy śniegu, czy też silnych wiatrów - które mogą doprowadzić do uszkodzeń lub zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi.

Inspektor poinformował też, że w przypadku bardzo intensywnych opadów śniegu pracownicy inspektoratu będą wybiórczo przeprowadzać kontrole budynków - w szczególności wielkopowierzchniowych (magazyny, sklepy, hale itp.), sprawdzając jak gruba pokrywa śniegu zalega na dachach, czy z nich lub elementów elewacji nie zwisają niebezpieczne sople, bryły lub nawisy lodowe i śniegowe, które mogą spadać na chodniki i jezdnie przy budynkach.

Jak dodał, kontrole będą również przeprowadzane w przypadkach zgłoszeń do inspektoratu spraw związanych z nieodśnieżaniu dachów. (PAP)

Autorka: Daria Kania

dka/ robs/

Obowiązki właścicieli i zarządców nieruchomości zimą

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama