reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek nieruchomości - jakimi miastami interesują się inwestorzy zagraniczni?

Rynek nieruchomości - jakimi miastami interesują się inwestorzy zagraniczni?

Rynek nieruchomości - inwestorzy zagraniczni. Dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych rynkiem nieruchomości oprócz Warszawy najbardziej interesujące miasta to Kraków, Wrocław i Gdańsk. Tacy inwestorzy najchętniej kupują pakiety po 5 tys. mieszkań.

Rynek nieruchomości - inwestorzy zagraniczni

Stopa zwrotu z inwestycji w nieruchomości na wynajem w tych miastach jest bardzo zbliżona, to ok. 5,5 proc. Wprawdzie w Warszawie czynsze są istotnie wyższe, to również wyższe są koszty działek budowlanych jak i samej budowy.

- Stopy są porównywalne, a decydująca jest lokalizacja inwestycji - mówi w rozmowie z MarketNews24 Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający funduszu Catella Polska. – Dla inwestorów zagranicznych z Zachodu istotne jest, aby kupić cały pakiet nieruchomości, na przykład dziesięciu budynków z 5 tys. mieszkań, co nie jest zwykle możliwe w jednym mieście, dlatego my zdecydowaliśmy się na inwestycje w Warszawie i Krakowie.

Rynek nieruchomości - prywatne akademiki

Natomiast na tej części rynku nieruchomości, którego częścią są prywatne akademiki zdecydowanie liderem jest Kraków. Choć Warszawa ma najwięcej studentów, to jednak najwięcej prywatnych lokali na wynajem w domach studenckich jest w Krakowie. W Krakowie uczy się 130 tys. studentów, w tym 8 tys. studentów zagranicznych.

Catella Polska ma akademik w Warszawie i Krakowie. To właśnie w Krakowie zwiększy liczbę łóżek w domach studenckich z 1,2 tys. do 2,2 tys.

- W Warszawie dużo trudniej kupić działkę pod akademiki o dobrej lokalizacji – wyjaśnia D.Węglicki. – Dlatego inwestorzy zagraniczni przyglądają się takim rynkom, jak Łódź i Lublin, bo są to miasta, w których liczba studentów przekracza 50 tys.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rynek nieruchomości - jakimi miastami interesują się inwestorzy zagraniczni?
Rynek nieruchomości - jakimi miastami interesują się inwestorzy zagraniczni?

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama