reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Wnioski o dotacje w ramach programu "Moja woda" do końca września 2020 r.

Wnioski o dotacje w ramach programu "Moja woda" do końca września 2020 r.

Jeszcze do końca września 2020 roku można składać elektroniczne wnioski o dotacje w ramach programu "Moja woda" - poinformował minister klimatu Michał Kurtyka. Dodał, że nowa edycja programu ma ruszyć w na początku 2021 roku.

Minister klimatu na wtorkowej (15 września) konferencji prasowej podsumował pierwszą edycję programu "Moja woda", który służy promocji retencji wody na prywatnych posesjach.

Kurtyka podkreślił, że w program był wielkim sukcesem, o czym świadczy liczba beneficjentów programu oraz to, że w ciągu dwóch miesięcy budżet programu się wyczerpał. Program wystartował 1 lipca br.; jego budżet wynosił 100 mln zł.

"Prawie 24 tys. polskich rodzin włączyło się aktywnie w przeciwdziałanie suszy, w zapobieganiu suszy. Te rodziny skorzystały z dotacji w wysokości 5 tys. zł., zainwestowały też własne środki w budowę przydomowej instalacji retencji wody" - podkreślił minister.

Kurtyka poinformował, że to nie koniec "Mojej wody". Z początkiem 2021 r. ma ruszyć jego druga edycja. Dodał, że budżet ma być "porównywalny" do tego w pierwszej edycji.

Dodał, że w ciągu najbliższych tygodni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został zobowiązany do przedstawienia nowej odsłony programu.

Wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski wyjaśnił, że wnioski elektroniczne w "Mojej wodzie" na 2020 r. można jeszcze składać do końca września. Następnie do końca października należy w formie papierowej potwierdzić wykonanie inwestycji. Na razie, przyszli beneficjenci, złożyli wnioski elektroniczne na ponad 110 mln zł. W wersji papierowej potwierdzono wydatki na 87 mln zł.

Lorkowski zapewnił, że wszystkie złożone do końca września wnioski, a następnie potwierdzone, znajdą finansowanie z budżetu NFOŚiGW oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska.

Z danych przekazanych przez resort klimatu wynika, że od pierwszego lipca złożono 23 tys. 705 wniosków o dotacje w "Mojej wodzie". Najwięcej złożono ich do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska w Katowicach (ponad 2,8 tys.). Na kolejnych miejscach znalazły się Warszawa (2561 wniosków), Kraków (2452) oraz Poznań (2443). Najmniej wniosków złożono z kolei w Opolu (612) oraz w Białymstoku.

Program "Moja woda" jest skierowany do osób fizycznych i przewiduje dotację w wysokości nie więcej niż 5 tys. zł i nie więcej niż 80 proc. kosztów przedsięwzięcia, które doprowadzi do zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości. Chodzi o budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

autor: Michał Boroń
mick/ drag/

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama