reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nowy model bankowości hipotecznej i listów zastawnych w Polsce

Nowy model bankowości hipotecznej i listów zastawnych w Polsce

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wspólnie z Ministerstwem Finansów prowadzą prace nad nowym modelem funkcjonowania bankowości hipotecznej, w szczególności nad modelem emisji listów zastawnych w Polsce. Toczą się one równolegle z pracami nad implementacją dyrektywy w sprawie emisji obligacji zabezpieczonych (covered bonds).

Celem prac, w zakresie których przewidziano w najbliższym czasie konsultacje z przedstawicielami rynku (np. warsztaty online, webinarium, zdalna konferencja), będzie m.in. przegląd funkcjonujących modeli emisji listów zastawnych i organizacji bankowości hipotecznej w wybranych krajach. W zależności od wyników tych analiz, wypracowana zostanie propozycja optymalnego modelu emisji listów zastawnych i bankowości hipotecznej w Polsce.

Na tej podstawie UKNF oraz MF przedstawią propozycję działań regulacyjnych, mających na celu zwiększenie atrakcyjności stosowania listu zastawnego przez banki przy zachowaniu wymogów stabilności emitenta i bezpieczeństwa instrumentu dla inwestora.

W konsultacje w tej sprawie włączeni są także przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama