REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Świerkowa Polana w Robakowie – drugi etap zakończony

Materiały prasowe
Świerkowa Polana w Robakowie Fot. Materiały prasowe
Świerkowa Polana w Robakowie Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Drugi etap Świerkowej Polany w Robakowie realizowany przez firmę Skaland został ukończony. Pierwsi mieszkańcy już odebrali klucze do mieszkań. Deweloper już planuje budowę trzeciego etapu inwestycji.

Inwestycja realizowana przez firmę Skaland w Robakowie to część większego założenia urbanistycznego w tej lokalizacji. Docelowo Osiedle Świerkowa Polana składać się będzie z 200 funkcjonalnych mieszkań z ogrodami. Jego realizacja podzielona została na kilka części. – Przekazaliśmy już klucze przyszłym mieszkańcom drugiego etapu naszego osiedla. Wszystkie prace ukończyliśmy w zakładanym terminie. Dodatkowo z kostki brukowej wykonaliśmy nawierzchnię ul. Jaśminowej. Poprawiło to dojazd nie tylko do naszego osiedla ale również do innych posesji, które znajdują się przy tej ulicy. – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland – Równocześnie realizujemy w tej lokalizacji kolejne budynki z mieszkaniami o powierzchni 64 m kw. i 67 m kw. Klucze do tych lokali przekażemy na przełomie roku i tym samym zakończymy realizację tego etapu inwestycji. – dodaje.

REKLAMA

Świerkowa Polana w Robakowie Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Osiedle Botanika na poznańskim Piątkowie

Będące obecnie w realizacji podmiejskie wille utrzymane są w klimacie skandynawskim. W każdym z sześciu bliźniaczych budynków znajdą się dwa dwupoziomowe mieszkania z ogrodami. Na parterze będzie salon z aneksem kuchennym, toaletą i pomieszczeniem gospodarczym, a na piętrze znajdą się dwie sypialnie, duża łazienka oraz balkon. Dodatkowo do każdego z lokali przyporządkowane są dwa miejsca postojowe, które klienci otrzymają w cenie zakupu. Jednak to, co zdecydowanie wyróżniać będzie te mieszkania na tle podobnych inwestycji, to duże przydomowe ogródki o powierzchni od 78 m kw. do 116 m kw. W standardzie sprzedawanych lokali, oprócz domofonu, przyłącza do kominka, drewnianego tarasu oraz instalacji c.o. z piecem dwufunkcyjnym, deweloper oferuje instalację inteligentnego mieszkania Fibaro. Umożliwia ona sterowanie urządzeniami elektrycznymi za pomocą telefonu komórkowego bądź tabletu. Lokale dostępne są w cenie już od 250 tys. złotych brutto z działką.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Apartament pod wynajem w Sobieniach Królewskich

W realizowanej inwestycji Świerkowa Polana II deweloper zadbał o pełną infrastrukturę osiedla w tym drogę, miejsca parkingowe, oświetlenie osiedla oraz duży plac zabaw dla dzieci. W sierpniu firma Skaland rozpocznie sprzedaż Świerkowej Polany III, gdzie pojawia się mieszkania trzypokojowe i pięciopokojowe o powierzchni od 69 m kw. do 93 m kw. Wśród nich znajdą się również lokale z przestrzenią przewidzianą na prowadzenie działalności handlowo-usługowej.

Zobacz także: Villa Cascada – apartament z ogrodem koło Poznania

Robakowo to niewielka i zaciszna miejscowość, położona kilkanaście minut drogi od Poznania. Znajdziemy w nim wszystko co niezbędne w tym przedszkole, szkołę, kościół i sklepy. Sprawny dojazd do stolicy Wielkopolski zapewnia bliskości Trasy Katowickiej. Zaletą jest również ulokowany na obrzeżach Poznania kompleks centrów handlowych z M1, Ikea, Galerią Mini i OBI, które stanowi doskonałe zaplecze dla rozwijającej się podmiejskiej sypialni.

Zobacz także: Najbardziej luksusowe nieruchomości – gdzie chcą mieszkać Polacy?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA