REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy przed kupnem mieszkania od dewelopera można je wynająć?

Dwór Marcelin w Poznaniu Fot. Materiały prasowe
Dwór Marcelin w Poznaniu Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

SAP-PROPERTY oferuje w swoich poznańskich inwestycjach nietypowe, acz ciekawe rozwiązanie, zanim kupimy mieszkanie od dewelopera będziemy mogli je wynajmować. Taka propozycja na rynku nieruchomości ułatwi życie wielu osobom, które muszą w krótkim czasie opuścić dotychczas zamieszkiwane lokum, a potrzebują czasu na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Jest taki moment w życiu, kiedy musimy zmienić mieszkanie. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy chociażby sprzedaż dotychczasowego lokalu się przedłuża, a nowe lokum potrzebne jest od ręki. Rozwiązaniem staje się wynajęcie nowego mieszkania, które docelowo kupimy.

REKLAMA

Fot. Materiały prasowe

Sytuacji, w których trzeba zmienić mieszkanie jest wiele. Czasem powiększa się rodzina, innym razem dom, w którym mieszkamy staje się zbyt duży i kosztowny w utrzymaniu. Również w takich sytuacjach deweloperzy wyciągają pomocną dłoń do swoich klientów. – Ponieważ zarówno w Dworze Marcelin, jak i na Górczyńskiej 46 posiadamy lokale gotowe do odbioru, niejednokrotnie trafiają do nas klienci, którzy chcą zmienić mieszkanie na nowe, ale czekają na kredyt albo próbują sprzedać dotychczasową nieruchomość. W takiej sytuacji oferujemy im możliwość wynajęcia lokalu mieszkalnego, który docelowo wykupią. – mówi Marcin Witkowski, dyrektor regionalny SAP-PROPERTY Sp. z o.o. – Rozwiązanie to jest o tyle korzystne dla wynajmującego, że w momencie wykupu mieszkania, w ramach transakcji otrzyma zwrot części zapłaconego czynszu. Kwota ta uzależniona jest od długości najmu. Im szybciej nabywca się zdecyduje, tym większa część zostanie mu zwrócona. – dodaje. Czas takiego wynajmu to maksymalnie dwa lata.

Zobacz także: Rynek nieruchomości: koniec kryzysu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Przykładem inwestycji, do której deweloper właśnie na takich zasadach umożliwia wprowadzenie się, są wille miejskie Dworu Marcelin. Stylowy kompleks mieszkaniowy zlokalizowany jest u zbiegu ulic Lubeckiego i Marcelińskiej. Pierwszy budynek tej inwestycji powstał w 2010 roku, a cały projekt zostanie oddany do użytku z początkiem września bieżącego roku. W każdym z 3-kondygnacyjnych budynków zaplanowano po 12 mieszkań. Dostępne są dwa typy lokali: 2-pokojowe o powierzchni 56 m kw. oraz 3-pokojowe o powierzchni 80 m kw. Ceny metra kwadratowego mieszkań kształtują się na poziomie 7000 zł brutto W standardzie wszystkie lokale zostaną wyposażone w drewniane okna z roletami, dębowe parapety oraz balkony lub tarasy, wykonane z drewna egzotycznego. Mieszkania mają od 2,9 m do 3,6 m wysokości. W kondygnacji podziemnej zaprojektowane zostały wózkarnia, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe.

Stylowe wille miejskie Dworu Marcelin wkomponowane są w sąsiadującą architekturę. Lokalizacja inwestycji w doskonały sposób łączy w sobie spokój z zaletami miejskiego życia. W sąsiedztwie znajduje się pełna infrastruktura handlowo-usługowa, przedszkole oraz szkoły wszystkich stopni. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej w prosty i szybki sposób można się dostać do ścisłego centrum Poznania, zarówno autobusem, jak i tramwajem.

Pionierski na poznańskim rynku nieruchomości program firmy SAP-PROPERTY daje możliwość zamieszkania „na próbę” w wymarzonym lokalu. Dotychczas względy finansowe niejednokrotnie stanowiły ograniczenie przy wyborze nowego mieszkania. W tym programie kupujący ma czas by sprzedać dotychczasowy lokal, bądź zgromadzić środki na wkład własny niezbędny przy kredycie. Równocześnie ma jednak możliwość wynajmowania swojego docelowego mieszkania.

Zobacz także: Dolcan: jak legalnie nie płacić czynszu?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA