reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Osiedle Botanika na poznańskim Piątkowie

Osiedle Botanika na poznańskim Piątkowie

Na poznańskim Piątkowie powstanie inwestycja Osiedle Botanika. Firma UWI Inwestycje uzyskała pozwolenie na realizację inwestycji. Deweloper już rozpoczął sprzedaż lokali. Planowo pierwsze mieszkania mają być oddane do użytku na początku II kwartału 2015 roku.

Piątkowo to część Poznania, która od lat niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród poszukujących w stolicy Wielkopolski swojego własnego M. Prace na terenie przyszłego Osiedla Botanika już ruszyły. – W połowie sierpnia rozpoczęliśmy porządkowanie placu budowy. Do tej pory był to teren niezagospodarowany i zaniedbany. Systematycznie usuwamy to, co pozostało ze zdewastowanego budynku nieukończonej szkoły, który przez wiele lat szpeciły tutejszy krajobraz. Prace te potrwają około miesiąca.mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. Plan osiedla zakłada, że realizowane obiekty stanowić będą część większego założenia urbanistycznego, które powstanie w tym miejscu. Nowoczesne budynki mieszkalne, planowana infrastruktura osiedla i dodatkowe nasadzenia zieleni tchną w ten obszar zupełnie nowe życie – dodaje.

Osiedle Botanika na poznańskim Piątkowie. Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Lake House Zegrze - mieszkania nad Zalewem Zegrzyńskim

Osiedle Botanika to inwestycja, która w pierwszym etapie składać się będzie z dwóch budynków wielorodzinnych 4-6 kondygnacyjnych, posadowionych na wspólnej hali garażowej. W ofercie dewelopera znalazł się duży wybór funkcjonalnych mieszkań o powierzchniach od 26 m kw. do 130 m kw. z możliwością łączenia w większe. Nowocześnie zaprojektowane lokale będą miały jasne kuchnie, a każde z mieszkań taras lub balkon. W przypadku lokali na parterze lokatorzy otrzymają przylegający do nich ogródek. Oferowane mieszania dostępne są w cenie od 5820 zł brutto za m kw.

Zobacz także: Villa Cascada – apartament z ogrodem koło Poznania

Budynki, które składać się będą na Osiedle Botanika swą formą nawiązują do usytuowanej w sąsiedztwie zabudowy postmodernistycznej. Projekt Botaniki przygotowany został przez znanego poznańskiego architekta i urbanistę – prof. Mariana Fikusa. Kluczową rolę w całej inwestycji odgrywać będzie otaczająca i zieleń, która była brana pod uwagę przez architekta już na etapie tworzenia koncepcji osiedla. Absolutną nowością jest udział zieleni jako stałego elementu elewacji budynku. UWI zapewni również pełną infrastrukturę inwestycji, ze starannie zagospodarowanym otoczeniem, w tym aleją z czerwonych klonów oraz placem zabaw. Dla wygody mieszkańców wjazd na teren Osiedla Botanika zaprojektowany został od strony ul. Księcia Mieszka I.

Zobacz także: Zielony Wiktoryn II w Lublinie

Na szczególną uwagę zasługuje lokalizacja projektowanej inwestycji, której doskonałe skomunikowanie z centrum zapewni bliskość PST-ki. W niedalekim sąsiedztwie Botaniki znajdują się tereny zielone Rezerwatów Żurawiniec i Meteoryt Morasko. Infrastrukturę niezbędną do życia w miejskiej przestrzeni stanowić będą pobliskie sklepy, w tym galerie handlowe Plaza i Pestka.

Zainteresowani zrealizowanymi już mieszkaniami powinni zapoznać się z inną piątkowską inwestycją dewelopera. W swojej ofercie firma UWI posiada również gotowe lokale w kompleksie mieszkaniowym Batory II, który przekazany został do użytku pod koniec ubiegłego roku.

Osiedle Botanika na poznańskim Piątkowie. Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Rezydencja Park III w Mielnie

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Osiedle Botanika na poznańskim Piątkowie Fot. Materiały prasowe
Osiedle Botanika na poznańskim Piątkowie Fot. Materiały prasowe

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PIRXON

PIRXON SA (dawniej SmartMedia Sp. z o.o.) od 2004 roku optymalizuje procesy, dostarczając zaawansowane rozwiązania informatyczne polskim i zagranicznym firmom.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama