reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek nieruchomości w Krakowie 2013 – kurczy się oferta deweloperów

Rynek nieruchomości w Krakowie 2013 – kurczy się oferta deweloperów

Rynek nieruchomości w Krakowie nabrał tempa, wyraźnie kurczy się oferta mieszkaniowa deweloperów. Co ciekawe wraz ze zmniejszającą się liczbą lokali do kupienia spada również ich cena – jednak nie jest to trend dla całego rynku nieruchomości w Krakowie.

Oferta mieszkaniowa deweloperów kontynuuje spadkowy cykl, zapoczątkowany w IV kw. 2012 r. Liczba mieszkań oferowanych przez deweloperów w Krakowie spadła do poziomu 9,5 tys. lokali. Oznacza to 9% spadek w ujęciu kwartalnym. Schodząc na poziom obecnych dzielnic administracyjnych na pozycji lidera pod względem wielkości oferty cały czas tkwi Podgórze, gdzie znaleźć można prawie 1,2 tys. mieszkań. Na drugiej pozycji już od ponad roku pozostają Dębniki, ponownie tylko nieznacznie ustępując liderowi. Trzecią pozycję obronił Prądnik Biały z ofertą blisko 1000 mieszkań.

Zobacz także: Rynek nieruchomości 2013 – raport za lipiec

W badanym okresie obserwowano także odwrócenie trendu w zakresie liczby gotowych mieszkań. Tym razem ich nominalna liczba spadła. Niekoniecznie przekładało się to na spadek ich procentowego udziału w ofercie, gdyż w większości miejsc szybciej zmniejszała się całkowita liczba mieszkań.

W analizowanym okresie po stronie popytowej podobnie jak w pierwszych trzech miesiącach br. największy udział stanowiły mieszkania gotowe. Tymczasem nie jest ich wcale najwięcej na rynku. Większy odsetek w całkowitej ofercie stanowią zarówno mieszkania, których termin realizacji przewidziano na 2013, jak i takie, których mają zostać skończone w 2014 r. Wraz z rosnącym czasem pozostałym do zakończenia inwestycji liczba transakcji maleje. Świadczy to o przewadze ukończonych lokali w walce o klienta.

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy – dane GUS – jest szansa na poprawę

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kraków. Fot. Fotolia
Kraków. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wójtowicz

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama