REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

T-Mobile Office Park wyróżniony certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

T-Mobile Office Park. Fot. Ghelamco
T-Mobile Office Park. Fot. Ghelamco
Ghelamco

REKLAMA

REKLAMA

T-Mobile Office Park, inwestycja Ghelamco Poland otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. W Europie znajdują się zaledwie 34 budynki z taką oceną, 5 z nich jest już ukończone, pozostałe otrzymały certyfikaty na poziomie projektowania.

REKLAMA

T-Mobile Office Park. Fot. Ghelamco

Certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) to najbardziej ceniony w Europie i najlepiej dostosowany do lokalnych warunków sposób oceny budynków uwzględniający różnorodne aspekty zrównoważonego budownictwa tj. m.in.: zdrowie i samopoczucie użytkowników, wydajność energetyczną, zużycie wody, zastosowanie innowacyjnych technologii i materiałów, optymalne wykorzystanie terenu, transport i lokalizację, minimalizację zanieczyszczeń i odpadów.

T-Mobile Office Park. Fot. Ghelamco

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Siedziba T-Mobile od początku projektowana była zgodnie z wytycznymi certyfikatu, jednak deweloper przeprowadził proces certyfikacji dopiero po zakończeniu budowy. Inwestycja została oceniona przez Building Research Establishment i otrzymała 73,44 punktów, co pozwoliło na pewne uzyskanie certyfikatu z oceną Excellent. Do tej pory żadnej inwestycji biurowej zrealizowanej w Polsce nie udało się spełnić szeregu restrykcyjnych wymagań BREEAM i uzyskać wyniku na tak wysokim poziomie.

Zobacz także: Renaissance Tower wyróżniony certyfikatem BREEAM In-Use z oceną Very Good

T-Mobile Office Park. Fot. Ghelamco

„Ghelamco patrzy na każdy projekt przez pryzmat przyszłego użytkownika, któremu zapewnia komfort
i możliwość zachowania na co dzień work-life balance. Dlatego wszystkie nasze inwestycje realizujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a certyfikaty przyznawane naszym budynkom
są potwierdzeniem szerszego, holistycznego podejścia Ghelamco do przygotowywania inwestycji. BREEAM Excellent dla T-Mobile Office Park świadczy o najwyższej jakości naszej inwestycji, która zapewnia nie tylko najwyższy standard i komfort użytkowania, ale jest także przyjazna dla środowiska naturalnego i wpisuje się w zrównoważony rozwój naszego miasta.  
komentuje otrzymanie certyfikatu Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

T-Mobile Office Park. Fot. Ghelamco

W T-Mobile Office Park, poza 40 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, znajduje się przestronne patio z zielenią i elementami małej architektury. Prestiżowa lokalizacja inwestycji zapewnia również doskonałe połączenie komunikacyjne z centrum miasta i pobliskim lotniskiem im. F. Chopina.  Na terenie inwestycji dostępne są parkingi i prysznice dla ponad 140 rowerzystów oraz blisko 1300 miejsc parkingowych dla samochodów. Dostępne powierzchnie zapewniają możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni zgodnie z zapotrzebowaniem najemców. Komfort pracy w budynku podnoszą udogodnienia takie jak otwierane okna, w pełni przeszklona fasada i układ architektoniczny budynku zapewniające doskonałe oświetlenie naturalne miejsc pracy oraz efektywne systemy wentylacji i oświetlenia umożliwiające lokalne sterowanie czy materiały wykończeniowe o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Budynek charakteryzuje się niskim zużyciem energii, co potwierdza przyznany mu przez Komisję Europejską certyfikat European GreenBuilding. Nowoczesne i szczegółowo opomiarowane systemy budynkowe pozwalają na optymalizację jego pracy za pośrednictwem systemu BMS, dzięki czemu generuje oszczędności eksploatacyjne przekładające się na niższe opłaty ponoszone przez najemców. W budynku zadbano również o zmniejszenie zużycia wody przez zastosowanie oszczędnej armatury sanitarnej i podlewania zieleni z wykorzystaniem wody deszczowej magazynowanej w zbiornikach retencyjnych. 

Zobacz także:  Business Garden Warszawa – ekologiczny kompleks biurowy

T-Mobile Office Park. Fot. Ghelamco

Proces ewaluacji BREEAM, biorący pod uwagę najistotniejsze dla zrównoważonego budownictwa aspekty, jest dla nas doskonałym narzędziem zarządzania projektem inwestycji na wszystkich jego trzech etapach: od przygotowania projektu architektonicznego, poprzez proces budowy, aż po finalne użytkowanie budynku. Podczas każdego z nich patrzymy na projekt przyszłościowo i uwzględniamy wszystkie aspekty zrównoważonego budownictwa, od „miękkich” takich jak komfort, zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników, po „twarde” współczynniki np. wydajności energetycznej i zużycia wody. Bardzo cieszy nas fakt, że nasz wysiłek i zaangażowanie w zrównoważone budownictwo uzyskały tak wysoką gratyfikację. Certyfikat BREEAM Excellent dla T-Mobile Office Park jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie motywacją do dalszego udoskonalania naszych projektów. Już teraz prowadzimy proces certyfikacji kompleksu Warsaw Spire, w którym zaimplementowane zostaną kolejne nowoczesne rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu budownictwu. dodaje Jeroen van der Toolen.

Źródło: Ghelamco

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA