reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > „Na Fali” w Sopocie na ul. Bohaterów Monte Cassino

„Na Fali” w Sopocie na ul. Bohaterów Monte Cassino

Nieopodal drewnianego molo w Sopocie powstała inwestycja „Na Fali”. Została zrealizowana przez spółkę Qualia Development. Budynek posiada charakterystyczną elewację wykonaną z giętkiego szkła, a nazwa inwestycji to bezpośrednie nawiązanie do awangardowej formy elewacji frontowej, inspirowanej falą morską.

„Na Fali” to nowoczesna kamienica w samym sercu miasta, przy reprezentacyjnej, tętniącej życiem ulicy Bohaterów Monte Cassino. Inwestycja spółki Qualia jest ważnym elementem rewitalizacji, która ma na celu przywrócenie blasku i prestiżu najbardziej znanej ulicy w Sopocie. Unikatowy projekt architektoniczny idealnie współgra z ekskluzywnym charakterem tego miejsca. Nazwa budynku nawiązuje do awangardowej formy elewacji frontowej, która zainspirowana jest morską falą. Konstrukcja kurtyny elewacji jest pierwszą na świecie wykonaną z szyb giętych wielopłaszczyznowo. Pojedynczy element stanowią dwie sklejone ze sobą powłoki szklane, utwardzone w procesie chemicznym, dzięki czemu możliwe jest zamocowanie dużych powierzchni za pomocą rotuł do stalowej struktury.

"Na Fali" w Sopocie. Fot. Qualia Development

Od początku, wierzyliśmy, że uda się nam zrealizować tak ambitną pod względem konstrukcyjnym fasadę i dziś możemy z radością poinformować o dużym sukcesiepowiedział Leszek Piotr Nałęcz, prezes zarządu Qualia Development.

Zobacz także: Villa Cascada – apartament z ogrodem koło Poznania

Szkło w literaturze technicznej określane jest jako jeden z najbardziej nieprzewidywalnych materiałów. Dotychczas jedynym sposobem na uzyskanie falującego kształtu było stworzenie konstrukcji przestrzennej i wypełnienie jej płaskimi szybami. Rozwiązanie to nie dawało jednak możliwości uzyskania idealnie opływowej powierzchni. Odmienna, nowatorska metoda gięcia szyb pozwoliła na dokładne odtworzenie formy zaprojektowanej przez architektów pracowni APP Polska.

Zobacz także: Qualia Development zrealizuje inwestycję przy Żwirki i Wigury w Warszawie

Szklana płaszczyzna to tak zwana „druga skóra”, która nadaje elewacji efekt dekoracyjny, stanowiąc jednocześnie ekran akustyczny. Poszczególne elementy tworzą jednolitą całość, a dzięki powłoce Antelio Silver dają spektakularne odbicie otaczającej przestrzeni.

Obiekt usługowo-mieszkalny „Na Fali” powstał w budynku, w którym od 50 lat siedzibę miał oddział PKO Banku Polskiego. Trzy kondygnacje mieszkalne, cofnięty i zaokrąglony parter, a także kondygnacja garaży osiągalna windą samochodową stanowią przejrzysty schemat całej inwestycji.

Zobacz także: Apartament pod wynajem w Sobieniach Królewskich

Na klarowny podział funkcjonalny zrewitalizowanego obiektu składa się przejrzysta elewacja lokalu użytkowego, który ponownie zajmie oddział PKO Banku Polskiego, przejście łączące ulicę z sąsiadującym Teatrem Wybrzeże podkreślone multimedialną ścianą informacyjną oraz czarna strefa wejściowa do garażu i apartamentów. Odpowiednie, nietuzinkowe wnętrze banku dodatkowo podkreśli walory architektoniczne.

Na piętrach mieści się 15 apartamentów, których lokalizacja i wyjątkowe wzornictwo są odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących luksusowych i niestandardowych warunków do wypoczynku w nadmorskim kurorcie. Skromność, elegancja i szlachetność w formie, kolorze i w materiale to cechy charakterystyczne zrealizowanego projektu. W wykończeniu dominuje szkło, kamień i stal nierdzewna. Nowoczesna technika zastosowana dla powierzchni wspólnych budynku oraz zaawansowane możliwości zdalnego sterowania inteligentnymi systemami mieszkań spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nieruchomość ze względu na ogromny potencjał stanowi też interesującą propozycję dla zamożnych inwestorów.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Na Fali Fot. Qualia Development
Na Fali Fot. Qualia Development

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Kuczkowski

Radca prawny, Master of Executive MBA, Partner. Kieruje biurem kancelarii Raczkowski Paruch w Poznaniu. Od ponad 12 lat doradza klientom w zakresie prawa pracy. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w zbiorowych stosunkach pracy, w tym w zakresie rozwiązywania i wdrażania układów zbiorowych i innych porozumień ze stroną związkową, gwarancji pracowniczych, prowadzenia sporów zbiorowych i negocjacji ze związkami zawodowymi. Prowadził szereg restrukturyzacji pracowniczych obejmujących zarówno zwolnienia grupowe, jak i programy dobrowolnych odejść oraz inne formy zmniejszania poziomu zatrudnienia. Doradza przy zatrudnianiu kadry menedżerskiej wysokiego szczebla. Bardzo często reprezentuje klientów przed sądami pracy. Ma dużą znajomość branży transportowej i produkcyjnej. Pracował w renomowanych polskich kancelariach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama