REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybór mieszkania – na co zwrócić uwagę?

nieruchomości Fot. Materiały prasowe
nieruchomości Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Wybór mieszkania nie należy do najłatwiejszych decyzji, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Przed wyborem mieszkania trzeba wiedzieć, czego się naprawdę chce i co jest dla nas ważne, a z czego ewentualnie możemy zrezygnować. Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru mieszkania?

Pierwszymi czynnikami decydującymi o wyborze wymarzonego M są lokalizacja i cena. To one pozwalają zawęzić pole poszukiwań i uzgodnić kompromis między marzeniami, a zasobnością portfela. Ten kompromis wcale nie musi być dla nas bolesny. Ceny mieszkań w dużych miastach są dość wygórowane. Czasem warto więc rozważyć rezygnację z mieszkania w centrum tętniącej życiem metropolii na rzecz przedmieść. Często owocuje to dużą oszczędnością przy jednoczesnym wysokim standardzie wykończenia.

REKLAMA

Fot. Materiały prasowe

Duże miasta odstraszają wysokimi cenami. Dlatego nie narzekamy na brak zainteresowania naszą inwestycją, zlokalizowaną w Luboniu. Nasze atuty to nie tylko niższe niż w stolicy Wielkopolski ceny, ale też spokojniejsze otoczenie, zieleń i wysoki standard mieszkań mówi Mariusz Urbanek, właściciel firmy Immo Invest budującej osiedle domów wielorodzinnych Osiedle Wschodnia w Luboniu. – Z naszych obserwacji wynika, że dla klienta liczy się przede wszystkim dobrze rozwinięta infrastruktura wokół osiedla, czyli sklepy, szkoły, przychodnie specjalistyczne. Kluczowy jest też dobry dojazd do dużego miasta, rozwinięta sieć komunikacji podmiejskiej. Ceny najpopularniejszych mieszkań dwupokojowych na osiedlach zlokalizowanych pod dużymi miastami są od 15 do nawet 30% niższe od tych w dużych miastach dodaje M. Urbanek.

Zobacz także: Mieszkanie od dewelopera okiem właściciela – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto także przyjrzeć się zagospodarowaniu przestrzennemu okolicy. Dla rodzin z małymi dziećmi istotne będą place zabaw i piaskownice. Zwolennicy estetyki zwrócą uwagę na trawniki, oświetlenie i ławki. Z kolei osoby starsze docenią szybki dostęp do wszelkich punktów handlowo-usługowych. Wszyscy jednak z pewnością skorzystają z terenów rekreacyjnych.

Zobacz także: Rynek nieruchomości: mieszkanie lepiej kupić czy wynająć?

– Nasi klienci podkreślają dogodną lokalizację inwestycji. Nie ma się czemu dziwić, gdyż w najbliższym otoczeniu znajduje się pływalnia, boisko sportowe oraz jezioro Swarzędzkie – mówi Adrianna Ćwik z firmy Kalbud Deweloper. Niskie ceny dodatkowo wpływają na podjęcie decyzji o kupnie mieszkania. – W maju wprowadziliśmy atrakcyjną promocję, mieszkania dostępne są już od 4.400 zł za mkw. Korzystna lokalizacja i konkurencyjne ceny z pewnością czynią naszą inwestycję dobrym miejscem do zamieszkania – dodaje.

Zobacz także: Pod Warszawą kupisz tańsze i większe mieszkanie

REKLAMA

Przed kupnem mieszkania należy przede wszystkim zwrócić uwagę na technologię budowy i standard wykończenia nieruchomości. Warto dokładnie sprawdzić dewelopera, od którego chcemy kupić mieszkanie i zobaczyć jego poprzednie inwestycje. Dodatkowo wypada w sądzie rejonowym sprawdzić status prawny gruntu, na którym stoi wybrany budynek i sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości. Dzięki temu dowiemy się, czy deweloper nie zaciągnął w banku pożyczki lub kredytu pod hipotekę. Jeżeli stan zaawansowania budowy na to pozwala, należy umówić się z deweloperem i dokładnie obejrzeć mieszkanie.

Dla wielu klientów kluczowa jest jednak odległość inwestycji od centrum miasta. Poszukiwane są nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych i blisko miejsc pracy mieszkańców. – Klientom decydującym się na zakup mieszkania czy apartamentu w mieście najbardziej zależy na szybkim przedostawaniu się do pracy, na uczelnię, czy do centrum. Płacenie za benzynę i parkowanie zamieniają oni na transport miejski, czy rower. Idealnie jest, jak dochodzi do tego bliskość terenów zielonych i jeziora – a tak jest w naszym przypadku – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny Malta Fountain.

Zobacz także: Spadają ceny mieszkań w całej Polsce – sprawdź, gdzie najbardziej

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA