REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybór mieszkania – na co zwrócić uwagę?

nieruchomości Fot. Materiały prasowe
nieruchomości Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Wybór mieszkania nie należy do najłatwiejszych decyzji, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Przed wyborem mieszkania trzeba wiedzieć, czego się naprawdę chce i co jest dla nas ważne, a z czego ewentualnie możemy zrezygnować. Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru mieszkania?

Pierwszymi czynnikami decydującymi o wyborze wymarzonego M są lokalizacja i cena. To one pozwalają zawęzić pole poszukiwań i uzgodnić kompromis między marzeniami, a zasobnością portfela. Ten kompromis wcale nie musi być dla nas bolesny. Ceny mieszkań w dużych miastach są dość wygórowane. Czasem warto więc rozważyć rezygnację z mieszkania w centrum tętniącej życiem metropolii na rzecz przedmieść. Często owocuje to dużą oszczędnością przy jednoczesnym wysokim standardzie wykończenia.

REKLAMA

Fot. Materiały prasowe

Duże miasta odstraszają wysokimi cenami. Dlatego nie narzekamy na brak zainteresowania naszą inwestycją, zlokalizowaną w Luboniu. Nasze atuty to nie tylko niższe niż w stolicy Wielkopolski ceny, ale też spokojniejsze otoczenie, zieleń i wysoki standard mieszkań mówi Mariusz Urbanek, właściciel firmy Immo Invest budującej osiedle domów wielorodzinnych Osiedle Wschodnia w Luboniu. – Z naszych obserwacji wynika, że dla klienta liczy się przede wszystkim dobrze rozwinięta infrastruktura wokół osiedla, czyli sklepy, szkoły, przychodnie specjalistyczne. Kluczowy jest też dobry dojazd do dużego miasta, rozwinięta sieć komunikacji podmiejskiej. Ceny najpopularniejszych mieszkań dwupokojowych na osiedlach zlokalizowanych pod dużymi miastami są od 15 do nawet 30% niższe od tych w dużych miastach dodaje M. Urbanek.

Zobacz także: Mieszkanie od dewelopera okiem właściciela – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto także przyjrzeć się zagospodarowaniu przestrzennemu okolicy. Dla rodzin z małymi dziećmi istotne będą place zabaw i piaskownice. Zwolennicy estetyki zwrócą uwagę na trawniki, oświetlenie i ławki. Z kolei osoby starsze docenią szybki dostęp do wszelkich punktów handlowo-usługowych. Wszyscy jednak z pewnością skorzystają z terenów rekreacyjnych.

Zobacz także: Rynek nieruchomości: mieszkanie lepiej kupić czy wynająć?

– Nasi klienci podkreślają dogodną lokalizację inwestycji. Nie ma się czemu dziwić, gdyż w najbliższym otoczeniu znajduje się pływalnia, boisko sportowe oraz jezioro Swarzędzkie – mówi Adrianna Ćwik z firmy Kalbud Deweloper. Niskie ceny dodatkowo wpływają na podjęcie decyzji o kupnie mieszkania. – W maju wprowadziliśmy atrakcyjną promocję, mieszkania dostępne są już od 4.400 zł za mkw. Korzystna lokalizacja i konkurencyjne ceny z pewnością czynią naszą inwestycję dobrym miejscem do zamieszkania – dodaje.

Zobacz także: Pod Warszawą kupisz tańsze i większe mieszkanie

REKLAMA

Przed kupnem mieszkania należy przede wszystkim zwrócić uwagę na technologię budowy i standard wykończenia nieruchomości. Warto dokładnie sprawdzić dewelopera, od którego chcemy kupić mieszkanie i zobaczyć jego poprzednie inwestycje. Dodatkowo wypada w sądzie rejonowym sprawdzić status prawny gruntu, na którym stoi wybrany budynek i sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości. Dzięki temu dowiemy się, czy deweloper nie zaciągnął w banku pożyczki lub kredytu pod hipotekę. Jeżeli stan zaawansowania budowy na to pozwala, należy umówić się z deweloperem i dokładnie obejrzeć mieszkanie.

Dla wielu klientów kluczowa jest jednak odległość inwestycji od centrum miasta. Poszukiwane są nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych i blisko miejsc pracy mieszkańców. – Klientom decydującym się na zakup mieszkania czy apartamentu w mieście najbardziej zależy na szybkim przedostawaniu się do pracy, na uczelnię, czy do centrum. Płacenie za benzynę i parkowanie zamieniają oni na transport miejski, czy rower. Idealnie jest, jak dochodzi do tego bliskość terenów zielonych i jeziora – a tak jest w naszym przypadku – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny Malta Fountain.

Zobacz także: Spadają ceny mieszkań w całej Polsce – sprawdź, gdzie najbardziej

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA