| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Biurowiec Senator – najlepszy projekt biurowy 2012 roku – sprzedany

Biurowiec Senator – najlepszy projekt biurowy 2012 roku – sprzedany

„Senator” – jeden z budynków firmy Ghelamco mieszczący się tuż za Placem Bankowym w Warszawie – został sprzedany. Biurowiec został kupiony przez Union Investment Real Estate GmbH. Senator, który jest połączeniem historycznej architektury i nowoczesności został sprzedany za ok. 120 mln euro.

Biurowiec Senator. Fot. Ghelamco Poland

Zakup Senatora jest pierwszą inwestycją otwartego funduszu nieruchomości Union Investment “UniImmo: Europa” na polskim rynku nieruchomości biurowych, poszerzając geograficznie portfel inwestycji funduszu. Najemcami biurowca są renomowane firmy z sektora paliwowego, finansowego i z branży medialnej: PKN Orlen – główny najemca, Rabobank Group, Discovery, EURONET, BRE Bank i Legg Mason.

Zobacz także:  Warsaw Spire – kolejna inwestycja w Warszawie

Senator jest nowoczesnym budynkiem biurowym klasy A, oferującym 25,000 m2 powierzchni. Inwestycja zrealizowana przez Ghelamco przy ulicy Bielańskiej została ukończona w lipcu 2012 roku. Projekt jest jednym z najbardziej inspirujących i najciekawszych inwestycji biurowych, które powstają i planowane są w ciągu najbliższych kilku lat w Polsce. Powstanie Senatora przyczyniło się również do przywrócenia dawnej pierzei ulicy Bielańskiej. Bryłę Senatora zaprojektowano na planie dawnego budynku Banku Polskiego, który mieścił się niegdyś na terenie działki. Całość projektu uzgodniona została z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków. Okolice ulicy Bielańskiej w centrum Warszawy są jedną z najlepszych lokalizacji w stolicy. Budynek wyposażony jest w trzypoziomowy parking podziemny na 332 samochody oraz przestronne atrium, objęte ochroną prawną ze względu na zachowanie elementów historycznych, które odzwierciedla sposób, w jaki Ghelamco łączy nowoczesność  z dziedzictwem narodowym.

Biurowiec Senator - wnętrze. Fot. Ghelamco Poland

Zobacz także: Centrum Nowych Technologii UW

W 2012 roku Senator został partnerem programu Green Building Programme prowadzonego przez Komisję Europejską, a w 2013 roku otrzymał wiodący, ekologiczny europejski certyfikat BREEAM. Projekt Ghelamco został także uhonorowany licznymi nagrodami, również na arenie międzynarodowej i został uznany za Najlepszy Projekt Biurowy w Europie w konkursie European Property Awards. Senator zyskał również uznanie wielu prestiżowych pism branżowych takich jak Eurobuild czy Construction & Investment Journal.

Biurowiec Senator - wnętrze. Fot. Ghelamco Poland

Źródło: Ghelamco Poland

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »