reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Pod Warszawą kupisz tańsze i większe mieszkanie

Pod Warszawą kupisz tańsze i większe mieszkanie

Ceny mieszkań w Warszawie mimo ostatnich obniżek nadal dla wielu warszawiaków są zbyt wysokie. Młodzi warszawiacy zaczynają szukać alternatywy i kupują mieszkania pod Warszawą – dzięki temu oszczędzają pieniądze lub za tę samą kwotę, którą wydaliby na mieszkanie w Warszawie, kupują większe mieszkanie.

Rok 2013 rozpoczął się od spadku popytu na rynku mieszkaniowym. Sytuacja może się zmienić w drugiej połowie roku, bowiem już od początku roku 2014 Komisja Nadzoru Finansowego zamierza zalecić bankom, by posiadanie przynajmniej 10 procent wkładu własnego było warunkiem otrzymania kredytu mieszkaniowego. Od 2015 r. natomiast nie mniej niż 20 procent wartości ceny zakupu mieszkania będzie musiało być sfinansowane z własnej kieszeni. Do podjęcia decyzji o zakupie mieszkania jeszcze w tym roku, skłania także bogata oferta na rynku nieruchomości zlokalizowanych pod Warszawą oraz najniższe odnotowane dotąd ceny.

Osiedle przy Wspólnej w Sulejówku Fot. Materiały prasowe

Na zakup mieszkania pod Warszawą ciągle najchętniej decydują się osoby, które chcą kupić nowe, większe i lepsze mieszkanie w pobliżu dotychczasowego miejsca zamieszkania. Jednak lokalizacje podmiejskie ze względu na duży już obecnie wybór, dobry standard oraz atrakcyjne ceny przyciągają uwagę także młodych warszawiaków.

Zobacz także: Polaków nie stać na nowe mieszkania

W przypadku lokalizacji podwarszawskich wyraźnie zauważamy tendencję do kupowania mieszkań o metrażach średnich. Myślę, że decydujące czynniki tutaj to z jednej strony zapotrzebowanie na większe mieszkanie dla powiększających się rodzin, z drugiej – oczywiście ceny. W przypadku średnich i większych lokali na osiedlu Sportowa w Brwinowie metr kwadratowy mieszkania można kupić już za 2900 PLN, jeśli natomiast chodzi o naszą inwestycję przy Wspólnej w Sulejówku ceny zaczynają się od 4300 PLN za m kw. mówi Beata Szymańska z Włodarzewska Development.

Zobacz także: Czy wpłaty klientów rzeczywiście wpływają na rachunek powierniczy?

Jeśli ktoś rozpatruje zakup mieszkania w Warszawie w najbliższym czasie, ze względu na niższe ceny oraz rozwijającą się infrastrukturę, na pewno warto zwrócić uwagę także na lokalizacje podwarszawskie. Coraz częściej dzięki dobremu połączeniu kolejowemu są one lepiej skomunikowane z centrum Warszawy niż niektóre zewnętrzne dzielnice miasta. Oznacza to, że pracujący tam mieszkańcy miejscowości podmiejskich spędzają w środkach transportu w zasadzie tyle samo bądź niewiele więcej czasu niż mieszkańcy źle skomunikowanej stolicy.

Zobacz także: Jak wpływają na rynek mieszkaniowy obniżki stóp procentowych?

Coraz częściej odnotowujemy trend kupowania nowych mieszkań pod Warszawą przez młode małżeństwa z dziećmi, które za wartość małej kawalerki w Warszawie mogą kupić większe mieszkanie zlokalizowane na jednym z naszych osiedli, w Sulejówku bądź Brwinowie. Dodatkowy pokój dla dziecka okazuje się mocnym argumentem, a w przypadku tych konkretnych miejscowości podróż do Warszawy, gdzie najczęściej pracują, trwa zaledwie 20-30 minut. Sulejówek jest doskonale skomunikowany z Warszawą dzięki połączeniu SKM, a Brwinów – obwodnicy – dodaje Beata Szymańska z Włodarzewska Development.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

„Przy Wspólnej” w Sulejówku
„Przy Wspólnej” w Sulejówku

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama