reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Które dzielnice Warszawy zyskały w podażowym rankingu?

Które dzielnice Warszawy zyskały w podażowym rankingu?

Zmiany w podaży mieszkań w warszawskich dzielnicach nie są wielkie, jednak niektóre z nich są wyraźnie częściej wybierane przez deweloperów. Na pierwsze miejsce w rankingu wysunął się Targówek, zaraz za nim znajduje się Śródmieście. Przeczytaj jak wygląda sytuacja w pozostałych dzielnicach.

Targówek okazuje się tą dzielnicą, która w ostatnich 12 miesiącach najbardziej awansowała w rankingu tworzonym na podstawie dostępnej oferty mieszkań deweloperskich. Na koniec I kw. 2013 r. zajmowała ona 10 pozycję, podczas gdy dokładnie rok wcześniej liczba nowych mieszkań pozwoliła tej dzielnicy uplasować się na zaledwie 14 pozycji. W tej dzielnicy doszło na przestrzeni badanego okresu do największego wzrostu oferty w ujęciu procentowym. Osoby zainteresowaniem nabycia mieszkania w tej części Warszawy mają obecnie ponad dwukrotnie większy wybór niż na koniec I kw. 2012 r.

Kolejną dzielnicą notującą godny uwagi wzrost w omawianym zestawieniu okazało się Śródmieście. Tutaj na przestrzeni roku liczba oferowanych mieszkań wzrosła niespełna o jedną czwartą, co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca. Utrzymująca się na niskim poziomie sprzedaż apartamentów sprawiała, iż dostępna w dzielnicy oferta była łatwo uzupełniana, a nawet powiększana za sprawą nowych projektów.

Zobacz także: Rynek nieruchomości: mieszkanie lepiej kupić czy wynająć?

Spadek dostępności oferty deweloperskich mieszkań najbardziej odczuwalny był w dzielnicy Włochy. Wybór zmniejszył się o ponad jedną trzecią w porównaniu do stanu sprzed 12 miesięcy. W rezultacie Włochy wypadły poza pierwszą dziesiątkę i muszą zadowolić się 11 pozycją. Sąsiadująca z nimi Ochota również odnotowała pogorszenie lokaty w rankingu. W jej przypadku były to dwie pozycje, które sprowadziły ją na 12 pozycję. W tej części miasta liczba oferowanych przez deweloperów mieszkań zmniejszyła się w ciągu roku o niespełna jedną trzecią.

Na Ursynowie oferta jest mniejsza o ok. 18% niż rok wcześniej. Taka sytuacja wystarczyła, by z 13 pozycji zostać zepchniętym na 15 miejsce w omawianym zestawieniu.

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Warszawa Fot. Fotolia
Warszawa Fot. Fotolia

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

e-agropodatki.pl

Pierwszy w Polsce podatkowy serwis informacyjny dla rolników indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama